Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Unikaj nielegalnych papierosów

Data publikacji: 31 lipca 2019 r. 13:02
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:13
Unikaj nielegalnych papierosów
 

Palacze nie zdają sobie sprawy, że kupując nielegalne papierosy łamią prawo - przypomina Krajowa Administracja Skarbowa. Na szczęście proceder handlu trefnymi wyrobami tytoniowymi z roku na rok maleje.

Skarbówka patronuje kampanii społecznej Business Centre Club prowadzonej pod hasłem „Wspólna walka z nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi na bazarach i targowiskach". Ma ona zwiększyć wiedzę społeczeństwa na temat zagrożeń płynących z zakupu i palenia takich wyrobów.

- Dotychczasowe działania KAS oraz innych służb odpowiedzialnych za zwalczanie przestępczości gospodarczej, podejmowane również we współpracy z branżą tytoniową, dają już wymierne efekty - powiedział wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej nadinsp. Piotr Walczak.

Jak natomiast podkreśla Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie, handel nielegalnymi papierosami i tytoniem jest zjawiskiem wciąż spotykanym na bazarach i targowiskach. Konsumenci często nie są świadomi faktu, iż kupując je wchodzą w konflikt z prawem oraz że grożą im za to wysokie grzywny.

-

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 31-07-2019

 

Autor: (kl)
Fot. ZUCS
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Żniwo
2019-07-31 23:27:32
Ale obciagaj

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA