Środa 19 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Zatrzymania i zajęcia

Data publikacji: 2019-03-28 22:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Zatrzymania i zajęcia
 

Zatrzymane 23 osoby zatrzymane, zajęte kosztowności, pieniądze oraz samochody o dużej wartości - to efekt akcji funkcjonariuszy celno-skarbowych w Zachodniopomorskiem i na terenie innych województw przeciwko urządzaniu gier hazardowych na automatach bez wymaganych zezwoleń.

- W akcji, która została przeprowadzona na terenie 8 województw, wzięło udział około 600 funkcjonariuszy, w tym stu z Zachodniopomorskiego UCS - informuje Maciej Koniuszewski z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - W jej wyniku dokonano przeszukań łącznie 140 pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych, miejsc prowadzenia przez podejrzanych działalności gospodarczej oraz przechowywania przez nich dokumentacji, w tym biur rachunkowych.

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, która nadzoruje działania, zatrzymano i postawiono 23 podejrzanym zarzuty popełnienia przestępstw karnych skarbowych. Według funkcjonariuszy polegały one na urządzaniu gier hazardowych bez zezwolenia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zatrzymani pełnili rolę serwisantów nielegalnych automatów.

- Sprawcom grozi bardzo wysoka kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 5, albo obie te kary łącznie - informuje Maciej Koniuszewski. - Na poczet grożących kar zabezpieczono pieniądze w walucie polskiej i zagranicznej, kosztowności oraz samochody o dużej wartości.

Zajęto również dokumentację dotyczącą wynajmu lokali pod automaty, przepływu środków finansowych pochodzących z nielegalnego hazardu, informacji o rachunkach bankowych, elektronicznych nośników informacji oraz faktur dotyczących kosztów usługi świadczonej przez serwisantów, a także kluczy do automatów, umów najmu oraz pieczęci.

- Uzyskany materiał dowodowy w postaci dokumentacji oraz elektronicznych nośników poddany zostanie oględzinom oraz opiniowaniu przez Służbę Celno-Skarbową - dodaje M. Koniuszewski.

Ze względu na skomplikowany stan prawny oraz złożoność czynności dowodowych, realizacją kierowała specjalna Grupa Dochodzeniowo-Śledcza, powołana przez Naczelnika Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Trwają dalsze czynności dochodzeniowe.

(isz)

Fot. ZUCS

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA