Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Lewy hazard i wyroby tytoniowe

Data publikacji: 2018-10-15 21:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Lewy hazard i wyroby tytoniowe
 

Cztery nielegalne automaty do gier hazardowych, krajanka tytoniowa i papierosy bez znaków akcyzy znaleziono na jednej z posesji w Goleniowie. Działania prowadzili funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie i goleniowskiej komendy policji. 

Funkcjonariusze ZUCS i policji zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier na automatach hazardowych. Działał  przy ul. Konstytucji 3 maja w Goleniowie. Zajęli tam 4 urządzenia do gier typu Black Horse, Silver Shark i Hot Spot wraz z kluczami do nich i zeszyt z odnotowywanymi wypłatami wygranych.

Podczas kontroli wykorzystano również psa tropiącego. Okazał się on niezwykle przydatny. Salon gier znajduje się bowiem w starej, przedwojennej, kamienicy z podwórzem na zapleczu. Czworonożny funkcjonariusz wskazał drzwi znajdującego się tam garażu, jako miejsce składowania wyrobów tytoniowych. Było w nim prawie 28 kg krajanki tytoniowej oraz 24 tys. papierosów bez akcyzy. Kwota uszczuplonych należności podatkowych w przypadku tych wyrobów tytoniowych wynosi ponad 54 tys. zł (akcyza – ponad 42 tys. zł, VAT – prawie 12 tys. zł).

Przeszukanie mieszkania właściciela garażu pozwoliło ustalić funkcjonariuszom, że jest on również właścicielem lokalu z automatami hazardowymi. Został przesłuchany w charakterze oskarżonego. Postawiono mu zarzut dotyczący posiadania tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto, przesłuchano go w charakterze świadka w związku z posiadaniem prawa własności do lokalu, w którym działały nielegalne automaty do gier hazardowych.

- Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu - przypomina Małgorzata Brzoza, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Odpowiedzialność karna skarbowa grozi zaś za nielegalne urządzanie gier hazardowych, to jest grzywna, pozbawienie wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

(g)

Fot. ZUCS

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ