Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zatrzymani za brutalne pobicie

Data publikacji: 04 października 2016 r. 11:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Zatrzymani za brutalne pobicie
 

Dwóch sprawców ciężkiego pobicia zatrzymali policjanci CBŚP ze Szczecina. Do zdarzenia doszło w czerwcu, a ofiara nie chciała współpracować z organami ścigania. Mimo to policjanci ustalili, kto stał za przestępstwem i zatrzymali 25-letniego Remigiusza G. a później 40-letniego Roberta M. ps. Dżokej. Obaj mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie zarzuty pobicia w związku z czynem chuligańskim i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Ostatni ze sprawców pobicia ukrywa się poza granicami kraju.

Do brutalnego pobicia 26-letniego Marka G. przez trzech mężczyzn, powiązanych ze szczecińskimi pseudokibicami, doszło w czerwcu przy ul. Sławomira w Szczecinie. Jak ustalili prowadzący sprawę, obie strony były reprezentantami środowisk, które od kilku miesięcy ścierały się w bójkach na terenie miasta i których kulminacyjnym zdarzeniem było zabójstwo Krzysztofa S. w lutym br.

Pokrzywdzony - w wyniku pobicia przy użyciu pałek teleskopowych  - miał otwarte złamanie kości podudzia, liczne urazy głowy i rąk. Obrażenia, jakie odniósł i szczególna brutalność czynu nie skłoniły go jednak do podjęcia współpracy z organami ścigania, które od początku postępowania zdane były wyłącznie na siebie w poszukiwaniu dowodów tego przestępstwa.

Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił jednak na zatrzymanie przez policjantów CBŚP jednego ze sprawców pobicia, a w przeciągu kilkunastu dni drugiego z nich, który ukrywał się u jednego ze swoich znajomych. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez Sąd Rejonowy w Szczecinie. Trzeci ze sprawców poszukiwany jest listem gończym i ukrywa się prawdopodobnie poza granicami kraju.

Od zatrzymania Remigiusza G. i Roberta M. ps. Dżokej na terenie miasta nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń, mogących świadczyć o ścieraniu się grup przestępczych w walce o wpływy.

We wrześniu Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała akt oskarżenia przeciwko dwóm sprawcom do Sądu Rejonowego w Szczecinie. Za przestępstwo grozi im od 1,5 do 8 lat pozbawienia wolności. (t)

Fot. Policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ona
2016-10-04 21:01:41
do Jaska: idź się leczyć, może jeszcze Cie uratują z zaawansowanej głupoty.
zdum
2016-10-04 13:52:59
A ja mieszkałem 4 lata przy Parkowej i nigdy mi włos z głowy nie spadł. A mój samochód nie miał najmniejszej ryski. Polecam szczerze -to najbezpieczniejsza okolica.
Andrzej
2016-10-04 13:05:49
Powiem tak... Jeśli ktoś buja sie z parówami typu Alban, Dzidzi co z konfidentem Tułą pije kawę i buzi sobie dają na fontannach oraz innymi cwelami to tak jest.
Jasek
2016-10-04 11:57:27
Przeciez to kwiat narodu, bohaterowie ktorych legitymizuje obecna wladza ,sebixy wyklęte, jp99%,chwdp,acab itd. na marszu niepodleglosci niedlugo takich wiecej zobaczycie ,a gdzie komentarze "policyjna prowokacja"? hhahahaha
Blokersi, choć ze slumsów
2016-10-04 11:44:13
Kozak w grupie, a jak sam, to dostaje po d.... Zwykła patologia, jakiej pełno na Sławomira, Parkowej, Dubois, Swarożyca, Szarotki, Radogoskiej itp. Wystarczy przejechać się tamtymi rejonami i zobaczyć w bramach różny element. Szkoda słów. Widać, że to tchórze, skoro się ukrywali. Prawdziwy mężczyzna ma pełną świadomość odpowiedzialności za swoje czyny.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA