Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Kolejny Polak ciężko pobity

Data publikacji: 11 września 2016 r. 22:04
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:46
Kolejny Polak ciężko pobity
Fot. EPA/PETER POWELL  

Polak został ciężko pobity w prawdopodobnym ataku na tle narodowościowym, do którego doszło w mieście Leeds w hrabstwie West Yorkshire - poinformowały w niedzielę (11 września) lokalne media. Policja potwierdziła w rozmowie, że zatrzymano jedną osobę.

Według wstępnych informacji grupa około trzydziestu nastolatków zaczepiła w piątek wieczorem (9 września) dwóch Polaków w zachodniej dzielnicy Leeds, Armley, na głównej ulicy Armley Town Street, a następnie pobiła jednego z nich na jednej z bocznych ulic.

Oficer dyżurny West Yorkshire Police potwierdził, że policja zatrzymała w toku śledztwa jedną osobę i poszukuje dalszych informacji, które pozwolą ustalić dokładny przebieg wydarzenia. Kolejne informacje zostaną prawdopodobnie przekazane mediom w poniedziałek.

Pobity mężczyzna trafił do szpitala z ranami głowy, w stanie ciężkim, ale stabilnym. Według uzyskanych przez PAP informacji, został już wypisany i dochodzi do zdrowia w domu.

Policja bada incydent jako potencjalne przestępstwo motywowane nienawiścią na tle narodowościowym, po tym gdy taką interpretację zdarzeń przekazał funkcjonariuszom jeden ze świadków zdarzenia.

To osiemnasty poważny incydent na tle prawdopodobnej nienawiści narodowościowej wymierzony w polską społeczność od czerwcowego referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Do najpoważniejszego doszło 27 sierpnia w miejscowości Harlow w hrabstwie Essex, gdzie jedna osoba zginęła, a druga została ciężko ranna.

(pap)

Fot. EPA/PETER POWELL

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gaga
2016-09-11 22:46:13
No to PiS wyśle jeszcze jednego policjanta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA