poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymani amatorzy cudzych uli

Zatrzymani amatorzy cudzych uli

Zatrzymani amatorzy cudzych uli
Data publikacji: 2016-06-18 11:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1517 139690

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Policach rozpracowali i w wyniku ich dochodzenia doszło do zatrzymania sprawców kradzieży kilkudziesięciu uli pszczelarskich wraz z pszczołami i miodem. Do pierwszego zdarzenia doszło w maju. Pokrzywdzony straty wycenił na prawie 20 000 złotych.

Policki pszczelarz złożył zawiadomienie o tym, że nieznany mu sprawca dokonał kradzieży prawie czterdziestu uli z jego pszczelej pasieki. Pokrzywdzony straty wycenił na prawie 20 000 złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze polickiej komendy.

- Przesłuchani zostali świadkowie, sprawdzone nagrania z okolicznych kamer. Z uwagi na to, że ule skradzione zostały razem z pszczołami podejrzenia padły przede wszystkim na osoby zajmujące się już pszczelarstwem. Podjęte działania doprowadziły polickich kryminalnych aż do Załomia gdzie ujawniono 26 skradzionych uli - informuje asp. Małgorzata Litwin z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

W toku śledztwa w tej sprawie ustalono, że w proceder ten zamieszane są także inne osoby. Kolejnego amatora cudzych pszczół zatrzymano w Kołbaskowie, a trzeciego w Policach. Także u nich ujawniono skradzione ule. Jeden z podejrzanych wyjaśnił, że próbował ukraść jeszcze więcej uli, ale został powstrzymany przez pszczoły, które rozjuszył zapach jego perfum i go zaatakowały.

Podejrzani zostali zatrzymani. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 64-latkowi i 57-latkowi. Mężczyznom grozi kara 5 lat więzienia. 

(isz)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie