piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymani amatorzy cudzych uli

Zatrzymani amatorzy cudzych uli

Zatrzymani amatorzy cudzych uli
Data publikacji: 2016-06-18 11:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1657 139690

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Policach rozpracowali i w wyniku ich dochodzenia doszło do zatrzymania sprawców kradzieży kilkudziesięciu uli pszczelarskich wraz z pszczołami i miodem. Do pierwszego zdarzenia doszło w maju. Pokrzywdzony straty wycenił na prawie 20 000 złotych.

Policki pszczelarz złożył zawiadomienie o tym, że nieznany mu sprawca dokonał kradzieży prawie czterdziestu uli z jego pszczelej pasieki. Pokrzywdzony straty wycenił na prawie 20 000 złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze polickiej komendy.

- Przesłuchani zostali świadkowie, sprawdzone nagrania z okolicznych kamer. Z uwagi na to, że ule skradzione zostały razem z pszczołami podejrzenia padły przede wszystkim na osoby zajmujące się już pszczelarstwem. Podjęte działania doprowadziły polickich kryminalnych aż do Załomia gdzie ujawniono 26 skradzionych uli - informuje asp. Małgorzata Litwin z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

W toku śledztwa w tej sprawie ustalono, że w proceder ten zamieszane są także inne osoby. Kolejnego amatora cudzych pszczół zatrzymano w Kołbaskowie, a trzeciego w Policach. Także u nich ujawniono skradzione ule. Jeden z podejrzanych wyjaśnił, że próbował ukraść jeszcze więcej uli, ale został powstrzymany przez pszczoły, które rozjuszył zapach jego perfum i go zaatakowały.

Podejrzani zostali zatrzymani. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 64-latkowi i 57-latkowi. Mężczyznom grozi kara 5 lat więzienia. 

(isz)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie