Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Zatrzymali sprawców napadu na bank

Data publikacji: 22 lutego 2016 r. 10:16
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Zatrzymali sprawców napadu na bank
 

Żmudna praca policjantów zaowocowała ustaleniem i zatrzymaniem sprawców napadu na bank w Świnoujściu. Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku, kiedy do jednej z placówek bankowych wszedł zamaskowany mężczyzna i przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownicę, żądając wydania pieniędzy. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy województwa śląskiego, którym grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do napadu na bank w Świnoujściu doszło w czerwcu ubiegłego roku. Przed godziną 16 do placówki przy ulicy Bolesława Chrobrego wszedł zamaskowany mężczyzna, który przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownicę i zażądał wydania pieniędzy. Po zabraniu kilku tysięcy złotych sprawca zbiegł w nieznanym kierunku. Zdarzenie trwało niecałą minutę, co zarejestrowały kamery monitoringu.

– Powiadomieni o zdarzeniu świnoujscy policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania, które jednak nie doprowadziły do bezpośredniego zatrzymania sprawcy. Na miejscu zdarzenia technik kryminalistyki zabezpieczył jednak wiele śladów, które okazały się cennym źródłem informacji na temat rozbójnika. Ustalenia mundurowych wskazywały, że osoba, która tego dokonała pochodzi spoza Świnoujścia, w związku z czym nawiązali współpracę z policjantami innych województw – podaje st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Kilka miesięcy po zdarzeniu podejrzewani o napad na bank zostali wreszcie ustaleni i zatrzymani. Okazali się nimi dwaj 22-letni mieszkańcy województwa śląskiego. Jeden z nich wszedł do banku i sterroryzował pracownicę atrapą pistoletu, w tym czasie drugi asekurował go na zewnątrz, potem obaj dzielili się łupem. Po przedstawieniu zarzutów mężczyźni przyznali się do popełnienia tego czynu.

Ponadto 22-latkom udowodniono dokonanie oraz usiłowanie dokonania szeregu innych rozbojów w placówkach bankowych na terenie kraju. W związku z zatrzymaniem mężczyzn na terenie Katowic, tamtejszy sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnienie przestępstwa rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.
BaT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wstyd
2016-02-22 11:03:19
W wieku 22 lat powinni kończyć studia i myśleć o dorosłości, a nie uprawiać przestępczy proceder.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA