czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymali sprawców napadu na bank

Zatrzymali sprawców napadu na bank

Zatrzymali sprawców napadu na bank
Data publikacji: 2016-02-22 10:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1500 120870

Żmudna praca policjantów zaowocowała ustaleniem i zatrzymaniem sprawców napadu na bank w Świnoujściu. Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku, kiedy do jednej z placówek bankowych wszedł zamaskowany mężczyzna i przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownicę, żądając wydania pieniędzy. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy województwa śląskiego, którym grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do napadu na bank w Świnoujściu doszło w czerwcu ubiegłego roku. Przed godziną 16 do placówki przy ulicy Bolesława Chrobrego wszedł zamaskowany mężczyzna, który przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownicę i zażądał wydania pieniędzy. Po zabraniu kilku tysięcy złotych sprawca zbiegł w nieznanym kierunku. Zdarzenie trwało niecałą minutę, co zarejestrowały kamery monitoringu.

– Powiadomieni o zdarzeniu świnoujscy policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania, które jednak nie doprowadziły do bezpośredniego zatrzymania sprawcy. Na miejscu zdarzenia technik kryminalistyki zabezpieczył jednak wiele śladów, które okazały się cennym źródłem informacji na temat rozbójnika. Ustalenia mundurowych wskazywały, że osoba, która tego dokonała pochodzi spoza Świnoujścia, w związku z czym nawiązali współpracę z policjantami innych województw – podaje st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Kilka miesięcy po zdarzeniu podejrzewani o napad na bank zostali wreszcie ustaleni i zatrzymani. Okazali się nimi dwaj 22-letni mieszkańcy województwa śląskiego. Jeden z nich wszedł do banku i sterroryzował pracownicę atrapą pistoletu, w tym czasie drugi asekurował go na zewnątrz, potem obaj dzielili się łupem. Po przedstawieniu zarzutów mężczyźni przyznali się do popełnienia tego czynu.

Ponadto 22-latkom udowodniono dokonanie oraz usiłowanie dokonania szeregu innych rozbojów w placówkach bankowych na terenie kraju. W związku z zatrzymaniem mężczyzn na terenie Katowic, tamtejszy sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnienie przestępstwa rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.
BaT

Komentarze

Wstyd
W wieku 22 lat powinni kończyć studia i myśleć o dorosłości, a nie uprawiać przestępczy proceder.
2016-02-22 11:03:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie