niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bestialski napad na księdza. Sprawców nie wykryto

Bestialski napad na księdza. Sprawców nie wykryto

Bestialski napad na księdza. Sprawców nie wykryto
Data publikacji: 2016-02-09 12:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1680 117316

Wobec niewykrycia sprawcy, Prokurator Rejonowy w Szczecinku umorzył śledztwo w sprawie napadu na plebanię i pobicia księdza ze skutkiem śmiertelnym w Barwicach.

Do zdarzenia doszło 3 listopada 2014 roku w godzinach wieczornych na plebanii parafii św. Stefana. Nieprzytomnego kapłana z rozległą raną głowy znalazła gosposia, która wcześniej usiłowała się do niego dodzwonić. Z poważnymi obrażeniami poszkodowany kapłan został przewieziony do Koszalina, gdzie był operowany. Przez 11 miesięcy ksiądz nie odzyskał przytomności, zmarł 3 października 2015 roku.

– Prowadzone przez ponad rok działania operacyjne nie pozwoliły na ustalenie sprawcy lub sprawców tego zabójstwa – mówi prokurator rejonowy w Szczecinku Jerzy Sajchta. – Nie udało się też precyzyjnie ustalić, ile pieniędzy zostało zrabowanych. Wiemy, że było to co najmniej 8 tysięcy złotych. Wobec takiego obrotu sprawy 5 lutego bieżącego roku prokurator prowadzący podjął decyzję o umorzeniu.

Prokurator zapewnia, że zrobiono wszystko, co było możliwe, by ten bestialski napad rabunkowy nie uszedł sprawcom lub sprawcy bezkarnie. Przy okazji wykryto dwa inne przestępstwa, ale znacznie mniejszej wagi.

– Umorzenie śledztwa nie oznacza odłożenia sprawy ad acta – zapewnia Jerzy Sajchta. – Oznacza to tylko zakończenie czynności operacyjnych. Natomiast policja, do czasu przedawnienia, musi nadal monitorować sprawę i w przypadku zaistnienia nowych okoliczności prokurator natychmiast podejmie decyzję o wznowieniu śledztwa. Czasem takie sprawy udaje się rozwiązać po latach.

Zbrodnia zabójstwa przedawnia się po upływie 30 lat od dnia jej popełnienia, w tym przypadku przedawnienie sprawy nastąpi 3 listopada 2044 roku. Do tego czasu sprawca lub sprawcy nie mogą czuć się bezkarnymi. ©℗

(bar)

Komentarze

Jedno z rozwiazan...,
Niech inne Parafie zbiora pewna sume pieniedzy... ktora byla by odpowiednia do wysokoskiej nagrody i Policja wraz z Prokuratorem zapewnia anonimowosc...to Koledzy, Znajomi czy Ktos z Rodziny - predzej czy pozniej i tak Ich "wkopie" ! Wspoludzial lub udzial musza miec osoby z okolicy... ktore cos o Ksiedzu wiedzialy, gdyz szanse sa male, by byli to "Kozacy" np. az z Rzeszowskiego...? Chociaz i Kto wie... ??
2016-02-10 00:30:07
Kamil
Chore to nasze prawo, jak morderstwo i to z takich pobudek może być przedawnione.
2016-02-09 23:19:21

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie