niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymać młodych

Zatrzymać młodych

Zatrzymać młodych
Data publikacji: 2015-08-13 10:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1178 11683

Jak zatrzymać w niewielkim mieście o dużym bezrobociu młodych ludzi, a nawet jak przyciągnąć do niego nowych mieszkańców? Na to pytanie znają już odpowiedź władze 25-tysięcznego Białogardu.

Strzałem w dziesiątkę okazała uchwała Rady Miasta, która umożliwia kupowanie przez młode osoby działek pod budowę domów jednorodzinnych z kilkudziesięcioprocentową ulgą.

Gdy tylko lokalny przepis wszedł w życie, pojawiła się kolejka chętnych, i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Na pierwszy rzut samorząd przygotował 6 działek przy ul. Gdyńskiej, które rozeszły się w mgnieniu oka. Ponieważ chętnych na zakup takich nieruchomości było więcej, władze zapowiedziały, że wkrótce wyznaczone zostaną nowe tereny. Postanowiono, że kolejne miejsca będą wytyczane przy ul. Stamma i Sportowej. ©℗ (pw)

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 11 sierpnia 2015 r.

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Olaboga
80-100 tys. złotych za działkę pod budynek mieszkalny? Wy tam poszaleliście i to w Białogardzie, gdzie nie ma pracy. Tam chyba rządzi kandydat na następnego prezydenta z Białogardu co to wsiadał do auta bagażnikiem a teraz jest dyrektorem paryskiego Centrum pojednania naszych.
2015-08-13 09:34:43
magda
Jak dla mnie to nie ma nic wspolnego z "zatrzymaniem mlodych". Po pierwsze, jak mlody jest bez pracy to i tak tej dzialki nie kupi bo za co? Jak ma prace to dzialke kupi a jak po preferencyjnych warunkach to juz idealnie. A ze kolejka chetnych to nie ma sie codziwic, kazdy dzialke chetnie kupi na takich warunkach zwlaszcza ze nie musi byc mieszkancem miasta. Czekam na kolejne art o tym kto kupil te dzialki i jakich prominentnych rodzicow mial.
2015-08-13 08:53:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie