Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Zatrzymać młodych

Data publikacji: 13 sierpnia 2015 r. 10:26
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Zatrzymać młodych
 

Jak zatrzymać w niewielkim mieście o dużym bezrobociu młodych ludzi, a nawet jak przyciągnąć do niego nowych mieszkańców? Na to pytanie znają już odpowiedź władze 25-tysięcznego Białogardu.

Strzałem w dziesiątkę okazała uchwała Rady Miasta, która umożliwia kupowanie przez młode osoby działek pod budowę domów jednorodzinnych z kilkudziesięcioprocentową ulgą.

Gdy tylko lokalny przepis wszedł w życie, pojawiła się kolejka chętnych, i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Na pierwszy rzut samorząd przygotował 6 działek przy ul. Gdyńskiej, które rozeszły się w mgnieniu oka. Ponieważ chętnych na zakup takich nieruchomości było więcej, władze zapowiedziały, że wkrótce wyznaczone zostaną nowe tereny. Postanowiono, że kolejne miejsca będą wytyczane przy ul. Stamma i Sportowej. ©℗ (pw)

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 11 sierpnia 2015 r.

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Olaboga
2015-08-13 09:34:43
80-100 tys. złotych za działkę pod budynek mieszkalny? Wy tam poszaleliście i to w Białogardzie, gdzie nie ma pracy. Tam chyba rządzi kandydat na następnego prezydenta z Białogardu co to wsiadał do auta bagażnikiem a teraz jest dyrektorem paryskiego Centrum pojednania naszych.
magda
2015-08-13 08:53:52
Jak dla mnie to nie ma nic wspolnego z "zatrzymaniem mlodych". Po pierwsze, jak mlody jest bez pracy to i tak tej dzialki nie kupi bo za co? Jak ma prace to dzialke kupi a jak po preferencyjnych warunkach to juz idealnie. A ze kolejka chetnych to nie ma sie codziwic, kazdy dzialke chetnie kupi na takich warunkach zwlaszcza ze nie musi byc mieszkancem miasta. Czekam na kolejne art o tym kto kupil te dzialki i jakich prominentnych rodzicow mial.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA