niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Warszewo dostanie szkołę

Warszewo dostanie szkołę

Warszewo dostanie szkołę
Data publikacji: 2016-03-20 13:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1306 123660

Nowa szkoła podstawowa powstanie na szczecińskim Warszewie - w okolicy ulic - Kredowej i Podbórzańskiej oraz Jaworowego Stawu. Pierwsi uczniowie przekroczą próg placówki prawdopodobnie w 2018 roku. Takie są przynajmniej plany magistratu.

O tym, że obecna warszewska podstawówka, czyli SP nr 7, pęka w szwach, mówi się właściwie od początku funkcjonowania tej placówki w obecnym budynku przy ul. Złotowskiej. Nawet na etapie budowy już pojawiały się głosy, że budynek jest zbyt mały, by pomieścić wszystkie dzieci z dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Dlatego wiadomość o powstaniu nowej szkoły z pewnością ucieszy mieszkańców Warszewa, bo dzięki niej być może w SP 7 uczniowie nie będą musieli się uczyć na dwie zmiany.

Według urzędników Wydziału Inwestycji Miejskich, budowa szkoły ma kosztować 28 milionów złotych. W budżecie miasta na rok bieżący na razie ma zostać zabezpieczona kwota 350 tysięcy zł na prace projektowe i badania geotechniczne, natomiast w kolejnych latach planowane jest wybudowanie podstawówki. Zaplanowano, iż będzie mogło do niej uczęszczać 1000 dzieci, w tym setka przedszkolaków.

Według radnych Rady Miasta, nowa szkoła podstawowa powinna powstać również na Gumieńcach:

- Tamtejsza Szkoła Podstawowa nr 16 jest mocno przepełniona. Tymczasem już powstają nowe osiedla na Gumieńcach, zatem nowa podstawówka jest konieczna - mówiła radna Urszula Pańka na środowym posiedzeniu komisji ds. edukacji RM. - Jakiś czas temu pani dyrektor Wydziału Oświaty mówiła nam, że trzeba się wstrzymać z decyzją o nowej szkole w tej dzielnicy do czasu rozstrzygnięcia losów gimnazjów w Polsce. Wtedy brana była pod uwagę taka opcja, że gimnazjum gumienieckie zostanie przekształcone w podstawówkę. Ale już wiemy, że gimnazja pozostaną w strukturach oświatowych i nikt ich nie będzie likwidował. Zatem powraca problem przepełnienia podstawówki na Gumieńcach.

- Wysłałam do prezydenta interpelację z zapytaniem o budowę szkoły na Gumieńcach - dodała radna Małgorzata Jacyna - Witt. - Pan prezydent odpowiedział, że z racji na niż demograficzny budowanie szkoły w tej dzielnicy byłoby niegospodarnością. Tymczasem to właśnie Gumieńce, obok Warszewa, są najbardziej dynamicznie rozwijającym się miejscem w Szczecinie. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: obecnie na szczecińskim Warszewie jest jedna podstawówka - SP 7. Wkrótce ma tu powstać kolejna taka szkoła.

Komentarze

gość
Znowu Warszewo. W 2 lata ma byc szkoła w "prezydenckiej" dzielnicy a tymczasem trwająca od lat budowa SP59 skończy się niewiadomo kiedy. Znając życie po szkole na Warszewie.
2016-03-20 20:54:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie