niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Warszewo dostanie szkołę

Warszewo dostanie szkołę

Warszewo dostanie szkołę
Data publikacji: 2016-03-20 13:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1129 123660

Nowa szkoła podstawowa powstanie na szczecińskim Warszewie - w okolicy ulic - Kredowej i Podbórzańskiej oraz Jaworowego Stawu. Pierwsi uczniowie przekroczą próg placówki prawdopodobnie w 2018 roku. Takie są przynajmniej plany magistratu.

O tym, że obecna warszewska podstawówka, czyli SP nr 7, pęka w szwach, mówi się właściwie od początku funkcjonowania tej placówki w obecnym budynku przy ul. Złotowskiej. Nawet na etapie budowy już pojawiały się głosy, że budynek jest zbyt mały, by pomieścić wszystkie dzieci z dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Dlatego wiadomość o powstaniu nowej szkoły z pewnością ucieszy mieszkańców Warszewa, bo dzięki niej być może w SP 7 uczniowie nie będą musieli się uczyć na dwie zmiany.

Według urzędników Wydziału Inwestycji Miejskich, budowa szkoły ma kosztować 28 milionów złotych. W budżecie miasta na rok bieżący na razie ma zostać zabezpieczona kwota 350 tysięcy zł na prace projektowe i badania geotechniczne, natomiast w kolejnych latach planowane jest wybudowanie podstawówki. Zaplanowano, iż będzie mogło do niej uczęszczać 1000 dzieci, w tym setka przedszkolaków.

Według radnych Rady Miasta, nowa szkoła podstawowa powinna powstać również na Gumieńcach:

- Tamtejsza Szkoła Podstawowa nr 16 jest mocno przepełniona. Tymczasem już powstają nowe osiedla na Gumieńcach, zatem nowa podstawówka jest konieczna - mówiła radna Urszula Pańka na środowym posiedzeniu komisji ds. edukacji RM. - Jakiś czas temu pani dyrektor Wydziału Oświaty mówiła nam, że trzeba się wstrzymać z decyzją o nowej szkole w tej dzielnicy do czasu rozstrzygnięcia losów gimnazjów w Polsce. Wtedy brana była pod uwagę taka opcja, że gimnazjum gumienieckie zostanie przekształcone w podstawówkę. Ale już wiemy, że gimnazja pozostaną w strukturach oświatowych i nikt ich nie będzie likwidował. Zatem powraca problem przepełnienia podstawówki na Gumieńcach.

- Wysłałam do prezydenta interpelację z zapytaniem o budowę szkoły na Gumieńcach - dodała radna Małgorzata Jacyna - Witt. - Pan prezydent odpowiedział, że z racji na niż demograficzny budowanie szkoły w tej dzielnicy byłoby niegospodarnością. Tymczasem to właśnie Gumieńce, obok Warszewa, są najbardziej dynamicznie rozwijającym się miejscem w Szczecinie. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: obecnie na szczecińskim Warszewie jest jedna podstawówka - SP 7. Wkrótce ma tu powstać kolejna taka szkoła.

Komentarze

gość
Znowu Warszewo. W 2 lata ma byc szkoła w "prezydenckiej" dzielnicy a tymczasem trwająca od lat budowa SP59 skończy się niewiadomo kiedy. Znając życie po szkole na Warszewie.
2016-03-20 20:54:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie