Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Warszewo dostanie szkołę

Data publikacji: 20 marca 2016 r. 13:31
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Warszewo dostanie szkołę
 

Nowa szkoła podstawowa powstanie na szczecińskim Warszewie - w okolicy ulic - Kredowej i Podbórzańskiej oraz Jaworowego Stawu. Pierwsi uczniowie przekroczą próg placówki prawdopodobnie w 2018 roku. Takie są przynajmniej plany magistratu.

O tym, że obecna warszewska podstawówka, czyli SP nr 7, pęka w szwach, mówi się właściwie od początku funkcjonowania tej placówki w obecnym budynku przy ul. Złotowskiej. Nawet na etapie budowy już pojawiały się głosy, że budynek jest zbyt mały, by pomieścić wszystkie dzieci z dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Dlatego wiadomość o powstaniu nowej szkoły z pewnością ucieszy mieszkańców Warszewa, bo dzięki niej być może w SP 7 uczniowie nie będą musieli się uczyć na dwie zmiany.

Według urzędników Wydziału Inwestycji Miejskich, budowa szkoły ma kosztować 28 milionów złotych. W budżecie miasta na rok bieżący na razie ma zostać zabezpieczona kwota 350 tysięcy zł na prace projektowe i badania geotechniczne, natomiast w kolejnych latach planowane jest wybudowanie podstawówki. Zaplanowano, iż będzie mogło do niej uczęszczać 1000 dzieci, w tym setka przedszkolaków.

Według radnych Rady Miasta, nowa szkoła podstawowa powinna powstać również na Gumieńcach:

- Tamtejsza Szkoła Podstawowa nr 16 jest mocno przepełniona. Tymczasem już powstają nowe osiedla na Gumieńcach, zatem nowa podstawówka jest konieczna - mówiła radna Urszula Pańka na środowym posiedzeniu komisji ds. edukacji RM. - Jakiś czas temu pani dyrektor Wydziału Oświaty mówiła nam, że trzeba się wstrzymać z decyzją o nowej szkole w tej dzielnicy do czasu rozstrzygnięcia losów gimnazjów w Polsce. Wtedy brana była pod uwagę taka opcja, że gimnazjum gumienieckie zostanie przekształcone w podstawówkę. Ale już wiemy, że gimnazja pozostaną w strukturach oświatowych i nikt ich nie będzie likwidował. Zatem powraca problem przepełnienia podstawówki na Gumieńcach.

- Wysłałam do prezydenta interpelację z zapytaniem o budowę szkoły na Gumieńcach - dodała radna Małgorzata Jacyna - Witt. - Pan prezydent odpowiedział, że z racji na niż demograficzny budowanie szkoły w tej dzielnicy byłoby niegospodarnością. Tymczasem to właśnie Gumieńce, obok Warszewa, są najbardziej dynamicznie rozwijającym się miejscem w Szczecinie. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: obecnie na szczecińskim Warszewie jest jedna podstawówka - SP 7. Wkrótce ma tu powstać kolejna taka szkoła.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gość
2016-03-20 20:54:09
Znowu Warszewo. W 2 lata ma byc szkoła w "prezydenckiej" dzielnicy a tymczasem trwająca od lat budowa SP59 skończy się niewiadomo kiedy. Znając życie po szkole na Warszewie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA