wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zatonął „Sharki” ze Szczecina

Zatonął „Sharki” ze Szczecina

Zatonął „Sharki” ze Szczecina
Data publikacji: 2020-08-12 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-14 08:05
Wywietleń: 2028 469402

We wtorek przed północą zatonął szybki jacht "Sharki". Na szczęście siedmioosobowej załodze nie stało się nic poważnego. Do wypadku doszło w pobliżu miejscowości Cuxhaven w Niemczech.

Ratownicy otrzymali zgłoszenie chwilę przed godz. 23. Po żeglarzy wysłano statek ratunkowy oraz łódź. Na pokładzie znajdowało się czterech mężczyzn oraz trzy kobiety. Jacht po wypłynięciu z Zatoki Kiliońskiej prawdopodobnie uderzył w boję, która wyznacza tor wodny. Żeglarze kierowali się na Helgoland.

"Sharki" to szybki jacht morski, który został zaprojektowany przez biuro Sparkman&Stephens. Został wybudowany w 1972 roku w niemieckiej stoczni Burmester dla niemieckiego zespołu startującego w regatach Admiral’s Cup. W 2002 roku przeszedł generalny remont i od tego czasu pływa pod polską banderą. Jego portem macierzystym jest Szczecin.

(isz)

Fot. sharki.pl

Komentarze

A ja myślę
że to bolesna lekcja z wód pływowych. Brak przygotowania załogi, wiedzy i świadomości, że jacht czasami płynie "bokiem". Wiem, że łatwo zawsze krytykować, ale trochę wstyd.
2020-08-14 06:49:12
Ale
Super, Niemcy ich uratowali
2020-08-13 12:07:20
do @ Hmm
- ten jest do pływania nocą także przastosowany. Po prostu zrobili "dzwon" z pławą 23... Mam zdjęcia "pięknego" na Kanale Kilońskim.
2020-08-13 10:06:00
Kapitan
Kapitan jest odpowiedzialny za jacht i ludzi.Ten wypadek to niestety kompromitacja Polskiego Zeglarstwa........
2020-08-13 09:56:19
sharki
A gdzie byly wachty ze walneli w boje pozabierac patenty i obciazyc kosztami.
2020-08-13 09:20:14
Akcja
AKCJA RATOWANIA WZOROWA
2020-08-13 09:01:15
Szybki jacht
Zbyt szybki?
2020-08-12 22:58:27
Nawigacja
Czy znali podstawy nawigacji na morzu?
2020-08-12 22:09:39
Hmm
To po co wyplywaja na noc... jak zle widza i nie potrafia ??
2020-08-12 22:01:33
Zeglarz
Szkoda. To piekny jacht.
2020-08-12 18:49:00
Sharki płynie (?)
- ostatni meldunek CUXHAFEN-TRAFFIC; - płynie, widać 2 metry masztu ponad wodą oraz koło ratunkowe i inne rzeczy. Ostrrzeżenie dla żeglugi przy pławie 23...
2020-08-12 13:35:32
Spali
Czy spali czy Chla..?
2020-08-12 13:29:45