wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nadal uszczelniają barkę zatopioną w Gryfinie

Nadal uszczelniają barkę zatopioną w Gryfinie [GALERIA]

Nadal uszczelniają barkę zatopioną w Gryfinie
Data publikacji: 2020-02-13 13:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-13 14:50
Wywietleń: 1769 442682

Po nieudanej wtorkowej próbie podniesienia barki, która w nocy z wtorku na środę (15 stycznia 2020 r.) zatonęła przy gryfińskim nabrzeżu, nieustannie trwają prace zmierzające do jej wydobycia. Niestety, zadanie okazało się trudniejsze niż początkowo sądzono.

Po wydobyciu ładunku (ok. 510 ton piasku i żwiru) rozpoczęto uszczelnianie barki, a przez dospawane do pokładu tzw. kominy próbowano w miniony wtorek wtłoczyć powietrze, by z zalanych większych pomieszczeń wypompować wodę. Niestety, próba się nie powiodła i od środy nurkowie ponownie zeszli pod wodę, szukając nieszczelności. Jednak nie wszędzie mogą dotrzeć; lewa burta jest zbyt blisko ścianki nabrzeża i ogląd barki z tej strony jest niemożliwy.

- Jeżeli nie uda się znaleźć nieszczelności i nie uda się wydobyć barki, trzeba będzie ją pociąć i wyciągnąć w częściach. Ale decyzja należy do właścicieli – przekazali nurkowie.

- Najważniejsze, że ludzie nie zginęli – podkreślał jeden z właścicieli zatopionej barki. – Podejmiemy jeszcze próbę jej wyciągnięcia, zobaczymy, w jakim będzie stanie. Liczymy się jednak z tym, że prawdopodobnie to już będzie złom.

W czwartek rano zrobiono próbę szczelności przedniej części barki. Okazało się, że wpompowane powietrze uchodziło w dwóch miejscach; podjęto więc kolejne prace związane z uszczelnianiem osiadłej na głębokości 6 metrów barki.

Cały czas monitorowana jest szczelność zbiorników, w których jest ok. 600 litrów paliwa; nie stwierdzono wycieku.

Tekst i fot. (akme)

Nadal uszczelniają barkę zatopioną w Gryfinie Nadal uszczelniają barkę zatopioną w Gryfinie Nadal uszczelniają barkę zatopioną w Gryfinie Nadal uszczelniają barkę zatopioną w Gryfinie Nadal uszczelniają barkę zatopioną w Gryfinie Nadal uszczelniają barkę zatopioną w Gryfinie Nadal uszczelniają barkę zatopioną w Gryfinie Nadal uszczelniają barkę zatopioną w Gryfinie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie