Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Zarzuty za znęcanie się nad żoną

Data publikacji: 2017-11-15 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:55
Zarzuty za znęcanie się nad żoną
 

Przez trzy lata mieszkaniec Polic znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których m. in. wyzywał żonę, poniżał, groził zniszczeniem dobytku, pozbawieniem życia, a także popychał i naruszanie jej nietykalności cielesną na inne sposoby.

Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód skierował teraz do Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, akt oskarżenia przeciwko Julianowi K. podejrzanemu o popełnienie tego przestępstwa. Z ustaleń postępowania wynika, że mężczyzna przez dłuższy czas stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swojej żony. Zeznania świadków i pozostałe zebrane dowody potwierdziły fakt znęcania się przez podejrzanego nad żoną.

Wobec Juliana K. na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowy areszt. Podejrzany był w przeszłości karany. Za zarzucany obecnie podejrzanemu czyn grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

o
2017-11-16 11:12:46
nigdy w małżeństwie nie jest tak że jedna strona jest tylko winna. ona też dołożyła swoją cegiełkę. może była fryzjera i przycięła za krótko włosy i biedak nie miał jak wlec jej po podłodze.
Będzie gwiazdą celi.
2017-11-16 06:28:43
Pytanie, czy żona była bezrobotna i całkowicie uzależniona od męża finansowo? Normalna kobieta, po pierwszej awanturze, włącza czerwoną lampkę, a przy kolejnych ma już złożone odpowiednie pisma urzędowe, a 3 lata...widocznie była bardzo tolerancyjna, że wytrzymywała z tyranem, aż tyle lat. A najgorsze jest myślenie: "a może mój Józiu się zmieni, bo on tylko po alkoholu taki" - czyli tłumaczenie przestępcy przez ofiarę. Ważne, czy przed ślubem też taki był, bo sygnały na pewno musiały być.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ