Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zarzuty za handel ludźmi

Data publikacji: 16 listopada 2016 r. 10:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Zarzuty za handel ludźmi
Fot. policja  

Szczecińscy policjanci prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie czynności w sprawie handlu ludźmi i czerpania korzyści z nierządu osoby małoletniej. Do tej sprawy zatrzymane zostały trzy osoby: jedna kobieta i dwóch mężczyzn. Cztery osoby usłyszały zarzuty.– Na początku czerwca kryminalni uzyskali informację o mieszkaniowej agencji towarzyskiej, w której osoba małoletnia miała być nakłaniana do prostytucji. Policjanci z zespołu do walki z handlem ludźmi zaczęli sprawdzać tę informację. Zebrane przez nich materiały potwierdziły przestępczy proceder – informuje asp. szt. Anna Gembala
.

Jako pierwsza ustalona została 26-latka, mieszkanka województwa warmińsko-mazurskiego, prowadząca agencję. To ona jako pierwsza „wpadła” na pomysł zwerbowania małoletniej. Usłyszała na początku zarzuty związane z czerpaniem korzyści z nierządu kobiet, które po zebraniu materiału dowodowego zostały rozszerzone o zarzuty związane z handlem ludźmi.

Dalsza praca śledczych doprowadziła do zatrzymania jeszcze dwóch osób – 32-letniej mieszkanki Szczecina i jej znajomego. Z ustaleń śledczych wynikało, że 32-latka od maja do września ubiegłego roku zwerbowała przy pomocy swojej koleżanki do pracy w tzw. agencji mieszkaniowej małoletnią, którą nakłaniała do prostytucji i czerpała z tego korzyści majątkowe. Kobieta podawała także dziewczynie środki odurzające i przywłaszczyła sobie rzeczy należące do jednej z pokrzywdzonych. Ciąży na niej również zarzut kierowania gróźb karalnych wobec kolejnej pokrzywdzonej, której groziła, że jeżeli nie zapłaci pieniędzy, to jej najbliżsi dowiedzą się, że trudniła się nierządem.

W tej przestępczej działalności brał także udział jej 28-letni znajomy, którego także zatrzymano. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez olsztyński sąd. Oboje zostali tymczasowo aresztowani i nadal przebywają w areszcie. Kobiecie przedstawiono dziewięć zarzutów m.in. handlu ludźmi, czerpania korzyści z prostytucji innych osób i nakłaniania do nierządu osoby małoletniej, udzielania jej narkotyków, przywłaszczenia rzeczy oraz gróźb karalnych. Natomiast mężczyzna usłyszał zarzut czerpania korzyści majątkowej z nierządu małoletniej.

Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(p)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brak słów
2016-11-16 10:26:55
Co to za patologia i totalne zdemoralizowanie, nie można ich było od razu wyeliminować, np. podczas próby ucieczki?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA