Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Policja wraca na posterunki

Data publikacji: 14 listopada 2016 r. 07:29
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Policja wraca na posterunki
 

Spośród ośmiu wniosków o przywrócenie posterunków policji, które wpłynęły do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na razie tylko jeden okazał się skuteczny. Przywrócono posterunek w Świnoujściu. Na decyzje czekają kolejne gminy. Trwa weryfikacja wniosków pod kątem bezpieczeństwa i zagrożeń na danym terenie.

Wnioski o przywrócenie posterunków policji w tych miejscowościach, w których w ostatnich latach takie posterunki zlikwidowano, za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie trafiają do MSWiA. Jednym z ostatnich wniosków było pismo, które skierował w tej sprawie jeden z samorządowców z Trzcińska-Zdroju. Wniosek poparła też rada gminy stosowną uchwałą.

Zdaniem wnioskodawców likwidacja posterunków była błędem; wzrosła przestępczość i poczucie zagrożenia wśród mieszkańców. Szybko okazało się, że oszczędności związane z likwidacją posterunków są pozorne. Nie zdały też egzaminu punkty informacyjno-konsultacyjne policji, w których interesanci przyjmowani byli przez dyżurnego policjanta tylko przez kilka godzin w tygodniu. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 14 listopada 2016 r.

(r.c.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

posterunkowy wszystkich posterunków
2016-11-14 11:30:38
Dotychczasowe zapowiedzi to tylko pełna gęba frazesów i populistyczne wyborcze obietnice ludzi którzy o kierowaniu resortem znają się tak jak świnia na gwiazdach.Można pleść głupoty obiecać i nie ponosić tego konsekwencji.Policja finansowo jest tak niewydolna,że klepie biedę od miesiąca do miesiąca.Czasy kiedy wspomagały tę instytucję samorządy na spore sumy minęły bezpowrotnie.Utrzymanie takich posterunków to olbrzymie koszty a ich funkcjonowanie to czysta iluzja.Pokazanie że może tam pełnić dyżur funkcjonariusz-rzeczywistych problemów nie rozwiąże.Stworzenie etatów,wyposażenie i opłacenie to spory koszt.Kto to pokryje-? dyletanci Zeliński i Błaszczak-? Temat posterunków jest tak stary jak stara jest wieża mariacka w Krakowie.Powraca jak bumerang i co z tego wynika-? czysty polityczny bełkot a dla społeczeństwa pusta bez pokrycia kolejna wyborcza wydmuszka na którą dali się nabrać.
Kto działał na korzyść przestępców?
2016-11-14 07:46:38
Jak Świnoujście mogło nie mieć posterunku? Kto je pozamykał, skoro obecna władza ma je przywracać?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA