sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zarzuty dla stargardzkich włamywaczy

Zarzuty dla stargardzkich włamywaczy

Zarzuty dla stargardzkich włamywaczy
Data publikacji: 2017-02-04 09:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:55
Wywietleń: 483 211844

Stargardzcy policjanci zatrzymali odpowiedzialnych za włamania mężczyzn. Sprawcy przestępstw usłyszeli już część zarzutów, a sprawa nadal ma charakter rozwojowy.

Od połowy stycznia na terenie Stargardu doszło do siedmiu podobnych włamań. Za każdym razem sprawcy przestępstw pod osłoną nocy wybijali szyby w witrynach sklepowych, a z wnętrza kradli gotówkę, papierosy i alkohol. Zawiadomieni o tych sprawach policjanci szczegółowo analizowali każdy przypadek. Wszędzie zabezpieczano ślady i monitoring.

- Niestety sprawcy byli zawsze zamaskowani, dlatego sprawa nie była prosta. Jednak krok po kroku łącząc fakty Zespół Operacyjno-Rozpoznawczy ze stargardzkiego Wydziału Kryminalnego wytypował sprawców i zatrzymał ich na terenie miasta. - informuje podkom. Łukasz Famulski. - Włamywacze najwyraźniej na plecach czuli już oddech funkcjonariuszy, dlatego ukrywali się i szykowali do ucieczki ze Stargardu. W trakcie zatrzymania również usiłowali uciekać, ale bezskutecznie.

Podczas przeszukania policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Trzech mężczyzn w wieku 21, 22 i 35 lat trafiło do policyjnego aresztu, a śledczy po szczegółowym rozpoznaniu zgromadzonego materiału dowodowego rozpoczęli przedstawianie im kolejnych zarzutów. Sprawa pozostaje rozwojowa, a komendant powiatowy będzie wnioskował o zastosowanie środków zapobiegawczych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zgodnie z kodeksem zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(p)

Fot. policja

Komentarze

Hamurabi
Łapy uciąć i puścić wolno :)
2017-02-04 14:55:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”