Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Zarzuty dla stargardzkich włamywaczy

Data publikacji: 2017-02-04 09:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:28
Zarzuty dla stargardzkich włamywaczy
 

Stargardzcy policjanci zatrzymali odpowiedzialnych za włamania mężczyzn. Sprawcy przestępstw usłyszeli już część zarzutów, a sprawa nadal ma charakter rozwojowy.

Od połowy stycznia na terenie Stargardu doszło do siedmiu podobnych włamań. Za każdym razem sprawcy przestępstw pod osłoną nocy wybijali szyby w witrynach sklepowych, a z wnętrza kradli gotówkę, papierosy i alkohol. Zawiadomieni o tych sprawach policjanci szczegółowo analizowali każdy przypadek. Wszędzie zabezpieczano ślady i monitoring.

- Niestety sprawcy byli zawsze zamaskowani, dlatego sprawa nie była prosta. Jednak krok po kroku łącząc fakty Zespół Operacyjno-Rozpoznawczy ze stargardzkiego Wydziału Kryminalnego wytypował sprawców i zatrzymał ich na terenie miasta. - informuje podkom. Łukasz Famulski. - Włamywacze najwyraźniej na plecach czuli już oddech funkcjonariuszy, dlatego ukrywali się i szykowali do ucieczki ze Stargardu. W trakcie zatrzymania również usiłowali uciekać, ale bezskutecznie.

Podczas przeszukania policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Trzech mężczyzn w wieku 21, 22 i 35 lat trafiło do policyjnego aresztu, a śledczy po szczegółowym rozpoznaniu zgromadzonego materiału dowodowego rozpoczęli przedstawianie im kolejnych zarzutów. Sprawa pozostaje rozwojowa, a komendant powiatowy będzie wnioskował o zastosowanie środków zapobiegawczych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zgodnie z kodeksem zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(p)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hamurabi
2017-02-04 14:55:08
Łapy uciąć i puścić wolno :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ