sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymany seryjny włamywacz

Zatrzymany seryjny włamywacz

Zatrzymany seryjny włamywacz
Data publikacji: 2017-01-05 12:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:25
Wywietleń: 745 195864

Kryminalni z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zatrzymali podejrzanego o liczne włamania do firm znajdujących się na terenie miasta. Mężczyzna kradł głównie kable spawalnicze i przewody elektryczne. Policjanci udowodnili 35-latkowi sześć tego typu czynów. Za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 

Od połowy grudnia 2016 r. policjanci przyjmowali zgłoszenia dotyczące włamań do firm i kradzieży z ich terenu kabli spawalniczych i przewodów elektrycznych. Na podstawie zgłoszeń i zabezpieczonych śladów kryminalni ustalili, że przestępstw tych najprawdopodobniej dokonał jeden sprawca. 

– Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego, a następnie pojechali do miejsca, gdzie przebywał. Został przewieziony do komisariatu i przesłuchany. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie łącznie sześciu zarzutów kradzieży z włamaniem – informuje asp. szt. Irena Kornicz

Mundurowi ustalili, że 35-latek zajmował się przestępczym procederem od połowy grudnia 2016 r. do pierwszych dni stycznia 2017 r. Mężczyzna po pokonaniu zabezpieczeń wchodził na teren firm i kradł znajdujące się tam zwoje przewodów. Łącznie podczas sześciu włamań wyniósł prawie 300 metrów kabli. Wartość skradzionego mienia wynosi blisko 32 tys. złotych. 

35-latek znany jest policji – już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Za popełnione czyny odpowie w warunkach recydywy. Był bowiem już skazany za podobne przestępstwa. 

(p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

złodzieje
Gdyby na miejscu pozbawiono go kończyny, to byśmy o nim nie usłyszeli, a tak pewnie jeszcze nie raz go poznamy.
2017-01-05 13:13:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie