piątek, 19 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zarząd Stoczni Szczecińskiej odwołany

Zarząd Stoczni Szczecińskiej odwołany

Zarząd Stoczni Szczecińskiej odwołany
Data publikacji: 2019-04-12 09:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-15 21:39
Wywietleń: 3202 385452

Prezes Stoczni Szczecińskiej Andrzej Strzeboński i wiceprezes Marek Bączkowski zostali odwołani ze swoich stanowisk przez nową radę nadzorczą tej spółki. Do końca maja br. funkcję prezesa ma pełnić Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca rady.

Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej Stoczni Szczecińskiej wynika, że na posiedzeniu 11 kwietnia ukonstytuowała się nowa rada nadzorcza spółki. Jej przewodniczącą została Małgorzata Jacyna-Witt, będąca członkiem RN od 1 marca br. Na wiceprzewodniczącego wybrano Łukasza Stackiewicza, a Pawłowi Kamińskiemu powierzono obowiązki sekretarza rady. Artur Nojszewski pełni rolę członka RN. Na tym samym posiedzeniu rada zdecydowała o odwołaniu z dniem 11 kwietnia dotychczasowego zarządu: prezesa Andrzeja Strzebońskiego i wiceprezesa Marka Bączkowskiego, a także delegowała swoją przewodniczącą do czasowego wykonywania czynności członka zarządu spółki (od 11 kwietnia do 31 maja br.) oraz powierzyła jej pełnienie funkcji prezesa. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

Przypomnijmy, że 22 marca br. poprzednia RN Stoczni Szczecińskiej powołała dotychczasowy zarząd na kolejną kadencję. W tym samym składzie pracował od 14 marca 2016 roku.

Małgorzata Jacyna-Witt jest przewodniczącą klubu Prawa i Sprawiedliwości w zachodniopomorskim sejmiku.

(ek)

Zarząd Stoczni Szczecińskiej odwołany

Komentarze

Szczecinianin prawdziwy
Wszystko zaczęło się od SLD i PO, katarskie inwestory i zakaz wchodzenia w branżę paliw. Szczecin pamięta! Szczecin zagłosuje!
2019-04-15 21:39:21
szczecinianin
tak jak nie ma juz stoczni rowniez nie ma portu,sa spolki i spoleczki.Szkoda mojego Szczecina
2019-04-13 12:55:59
Zmowa.
Za ten gigantyczny bałagan odpowiada szef PIS w regionie czyli pan Brudziński. Ten wielki przyjaciel PO i SLD pozwolił i nadal pozwala ludziom tych partii zarabiać wielkie pieniądze w tak zwanym przemyśle stoczniowym ( stocznia szczecińska , Gryfia ). Jacyna to marionetka.
2019-04-13 07:00:40
Jarun
Jacyna -ty nie masz twarzy i wstydu. Nasza "Caryca Stoczni".
2019-04-13 00:09:21
Miejmy nadzieje
Ze i Bulaje... beda lepszej Jakosci !!
2019-04-12 22:49:40
rodzina doposażona
"Gdybym chciał doposażyć rodzinę, trafiłbym do jakiejś dużej spółki Skarbu Państwa" - powiedział w Radio Zet Joachim Brodziński, drugi człowiek w PiS. https://www.rp.pl/Wybory-do-PE/190309990-Brudzinski-Gdybym-chcial-doposazyc-rodzine-trafilbym-do-spolki-Skarbu-Panstwa.html
2019-04-12 22:07:05
;/
Buhahhaha ,jaka stocznia taki prezes,gryfia tonie czas na kolejne podmioty, może reaktuwuje klub siatarski i koszkarski i piłkarski.Wy sie smiejecie ale od 2 lat trwa budowa niewidzialnych promow i łodzi podwodnych-są niewidzialne dlatego ich nie widac. O taka specjalistkę to walczyły firmy z całego swiata-Google,Boston Dynamics,Ibm,Nasa,Space X ,i wiele innych w tym uczelnie typu Oxford,Cambridge,Harvard,Berkley a jednak została w Szczecinie ,taki talent i diament tu mamy !!!! A Balbina na wiceprezesa- bedzie blokowac tankowce na morzu w swoim nowym Balbo-kutrze na ruski węgiel.
2019-04-12 21:09:26
@ poznaniak
Synu wiatru i kurzu
2019-04-12 19:01:49
gość
Stocznia Szczecińska to tylko firma usługowa,nic nie produkują i długo nie będą.Do produkcji potrzeba ludzi doświadczonych a ze stawkami stoczni nie będą mieli ludzi.Produkować dla stoczni będą firmy które wynajmują hale i to pod grożbą wypowiedzenia umowy najmu.
2019-04-12 18:33:08
€€€
Jak to bylo z tym doposazeniem rodziny czy jakos tak Brudzinski mowil:)) Radna zaradna.
2019-04-12 17:38:58
😜😜😜
No to SPP zatonie
2019-04-12 17:16:48
Takie są fakty
O jakiej WY w ogóle mówicie "Stoczni Szczecińskiej" Stoczni nie ma,jest tylko nazwa za którą kryje się majątek i prawo do nazwy oraz kilkadziesiąt drobnych podmiotów wyodrębnionych,działających na zasadzie "każdy sobie" na terenach dawnej Stoczni.O czym Wy w ogóle mówicie,jaka Stocznia Szczecińska.Co do chwili obecnej owa "Stocznia" zdołała wielkiego wyprodukować-? Nic,kompletnie nic co by w przemyśle stoczniowym było godne odnotowania.Opinia publiczna jest po prostu wprowadzana w błąd.
2019-04-12 16:43:52
@POZNANIAK
Czasem lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2019-04-12 16:23:39
;]
Czy istnieje pupa tak ciasna, że Pajacyna w nią nie wejdzie?
2019-04-12 15:54:08
gość
Powinni jeszcze zwolnić tego pajaca P. co biega po stoczni w białym kasku z przyczepionym krzyżem nie wiadomo co reprezentując.
2019-04-12 15:22:37
krawaciarz
To skandal! Odwołano ludzi z branży, którzy potrafili zreanimować trupa po złodziejach z PO. Udało im się dokonać niemalże cudu - oczywiście to dopiero początek drogi do pełnej reaktywacji dużego przemysłu stoczniowego. I co? Pewnie nie godzili się na pakowanie ciężko wypracowanych pieniędzy w trupa pod nazwą Stocznia Gryfia. To wywalić ich bez słowa. Dramat, katastrofa, dno i bąble!!!
2019-04-12 15:14:58
szczecinianin
Powiem krotko,pis stracil moj glos.
2019-04-12 15:11:24
Joens
Tępak w siedmiu różnych specjalnosciach nazywa sie - WSZECHSTRONNY
2019-04-12 14:19:03
POZNANIAK
Dawajcie na Poznań ,ale aby tutaj zamieszkać zagranicą trzeba mieć bardzo dobre wykształcenie, zawód np. lekarz , informatyk, kosmonauta lub mieć na koncie milion dolarów.To jest wpisowe. I żadna Jacyna Was straszyc nie będzie.
2019-04-12 13:54:59
Wiadomo
Chodzi o to, żeby każdy swój sobie pobył prezesem i zarobił. A nie o jakąś stocznię.
2019-04-12 13:54:10
bieta
Żal mi mojego Szczecina...
2019-04-12 13:31:43
Stoczniowiec były
MJW nie będzie mogła tylko mówić ale coś zrobić, a na pewno zostanie z tego rozliczona. Raczej widzę tu Jonasza który w ramach prawa serii , po Gryfii , załatwi SPP. Bo tak się ta firma nazywa. A o budowie dużych statków to zapomnijcie.
2019-04-12 12:52:11
kicha
Ale kabaret - od okien do statków ! To jak jakby kioskarkę wrzucić na prezesa banku bo też kasiorą obraca. Żenada !
2019-04-12 12:17:44
POZNANIAK
Cieszę się , jestem szczęśliwy ,że kilkanaście lat temu wyemigrowałem zagranicę do Poznania- emigracja to była do lepszego świata tzn. zarobkowa. Ale czytam Wasz Kurier bo mam sentyment do Waszego miasta , ale to co się wyprawia u Was w każdej dziedzinie życie to tragedia i dramat.Ta Pani na Prezesa Stoczni to cyrk na kołach , tragikomendia i farsa. Nie do pomyślenia u nas w Poznaniu.
2019-04-12 11:44:35
mieszkaniec
Hahahahaha ale jaja. To może szklane statki będzie budować albo chociaż dawać promocje na swoje okna:D:D:D A tak poważnie to już chyba nic mnie nie zdziwi w dobrej zmianie. A MJW już dziękujemy.
2019-04-12 11:43:34
Bartek
To sie nazywa 'dobra zmiana' przeciez A PiS sie zastanawia dlaczego w zachodniopomorskiem ma tak malo zwolennikow. BUHHAHA
2019-04-12 11:41:23
I co Pisiorki?
A co tu miało nie być, okręty podwodne, promy, platformy wiertnicze. A tu nawet Gryfię wasze komuszki zaorały. Grunt, że będzie na bezrobotne mamusie, świnki, krówki i kościółek.
2019-04-12 11:23:16
Stocziowiec 3
Obaj prezesi wyciągnęli zrujnowaną Stocznię Szczecińską na plus. Obecnie Stocznia Szczecińska jest jedyną w Polsce, która przynosi zyski. I teraz po zatwierdzeniu ich ponownej kadencji zamienia się ich na Jacynę-Witt? Gróbarczyk oszalał.
2019-04-12 11:11:39
j23
No to teraz 2-3 miesiące i mamy prom :)
2019-04-12 11:11:18
Stoczniowiec 1
Obaj prezesi dobrze zarządzali majątkiem Stoczni Szczecińskiej. Obecnie Stocznia Szczecińska jest jedyną stocznią w Polsce, która przynosi zyski i nie jest na minusie. Komuś chodzi o to, aby wyssać te pieniądze i wpompować je w upadłą Gryfię -worek bez dna. Pani Jacyna - Witt miała czelność przejść z upadłej Gryfii, gdzie była w Radzie Nadzorczej i zostać prezesem Stoczni Szczecińskiej? No po prostu to afera fryzjera, kpiny jakieś, czy co? Co ten Gróbarczyk wyprawia? Co ta Jacyna wyprawia?
2019-04-12 11:07:47
jojo
ale jaja wielkanocne
2019-04-12 10:57:31
Edek do ??
Odprawa przygarnięta i do następnej fuchy
2019-04-12 10:35:55
??
Ledwo ich wybrali i już odwołali?
2019-04-12 10:12:48
stoczniowiec
No proszę można być "fachowcem od wszystkiego" na państwowych posadach-? Można.Wysokość odprawy jaką zgarnie za 2 miesiące odchodząc do EP jeżeli ją wyborcy namaszczą-pokryłaby gro nauczycielskich podwyżek.Podobno w polityce nie jest się dla pieniędzy.Właśnie tu mamy doskonały przykład jak należy to rozumieć.
2019-04-12 10:09:16
pani Jacyna -Witt
była w Remontowej , teraz Szczecińska. Żyję już trochę lat i pani ta występuje we wszelkich instytucjach samorządowych od wielu lat , startowała na prezydenta miasta , gdzie ona nie była. Widać niespełnione ambicje. Taki Czarnecki w spódnicy . Mimo to życzę dużo determinacji w odbudowie przemysłu okrętowego w Szczecinie - dużego , bo mały funkcjonuje.
2019-04-12 10:08:25
masakra
....kamieni kupa. Ta Pani jest przecież ekspertem w zarządzaniu takimi przedsiębiorstwami i na dodatek ma świetne kompetencje w przemyśle stoczniowym, poparte wieloletnia praktyką. A nie sorki, to Szczecin przecież.
2019-04-12 10:04:06