środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zarząd portów odpiera zarzuty

Zarząd portów odpiera zarzuty

Zarząd portów odpiera zarzuty
Data publikacji: 2019-04-10 14:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 1794 385155

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wydał oświadczenie, w którym podkreśla, że z dużym zaskoczeniem przyjął zapowiedź Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego o złożeniu do prokuratury zawiadomienia, w którym zarzuca spółce działania na szkodę portu. Jak twierdzi, to bezpodstawne insynuacje.

Złożenie zawiadomienia do prokuratury zapowiedział Mieczysław Jurek, szef regionalnej „Solidarności”. Związek obawia się, że pracownicy Bulk Cargo - Port Szczecin stracą pracę, gdyż ZMPSiŚ wymówił tej spółce umowę dzierżawy terenów znajdujących się na nabrzeżach Górnośląskim, Noteckim i Parnica.

Tymczasem ZMPSiŚ oświadcza, że wszelkie jego działania są ukierunkowane na rozwój portów, ekonomiczne i efektywne wykorzystanie infrastruktury portowej, nowe inwestycje oraz zwiększenie konkurencyjności działających tu podmiotów, a co za tym idzie – tworzenie nowych miejsc pracy.

– Nie godzimy się na to, aby infrastruktura portowa była wykorzystywana przede wszystkim jako place składowe, ma służyć obrotowi portowemu – czytamy w oświadczeniu ZMPSiŚ. – Musimy zaprotestować przeciwko rozpowszechnianym w mediach nieprawdziwym informacjom i insynuacjom o braku woli ze strony Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Niestety, z pełną odpowiedzialnością Zarząd Portu stwierdza, że dotychczasowe działania Bulk Cargo miały na celu przedłużenie w czasie istniejącego stanu rzeczy i były pozorowanymi do zmiany umowy w zakresie warunków dzierżawy.

Jak dodaje ZMPSiŚ, od ponad 3 lat prowadzi rozmowy z Bulk Cargo, by wypracować optymalne zasady współpracy pomiędzy obiema spółkami, dostosować do dzisiejszych uwarunkowań rynkowych stawki dzierżawy oraz stopień wykorzystania infrastruktury portowej.

– Nie możemy bazować na zasadach współpracy ustalonych w 1994 roku, które zawierane były w zupełnie innych warunkach rynkowych i geopolitycznych – zaznacza ZMPSiŚ i wyraża nadzieję, że obie spółki w najbliższym czasie osiągną porozumienie.

(ek)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

byku z portu
firma źle zrobiła wciągając związkowców ktorzy nie mają pojęcia o porcie. Powinna zwrócić się do profesjonalnego doradcy, takiego jak ma marszałek. wyjdzie z tego tylko lipa ci związkowcy mają tylko zrobic zadymę i w efekcie zaszkodzą firmie
2019-04-11 11:59:31
I w ramach Rewanzu...
Podac rowniez tego bylego Kolejarza z Mysliborza do Prokuratury - za to co w Szczecinie Wyprawia i jak PO-stepuje w stosunku i do... ZMPSiS ! A wiec: Szczecinowi, zaden "PO-drzucony Spadochroniarz i Maciciel"... Nie jest juz wiecej PO-trzebny !!
2019-04-11 11:50:19
Kosma
Ale buraki ... czy ktoś widział i/lub słyszał składną, kilkuzdaniową wypowiedź tych aparatczyków bez kartki? Jakie "geopolityczne" uwarunkowania mają na myśli? Czy tylko plotą, co im ślina na język przyniesie? Czy w ramach owej "geopolityki" mówią oni w jakiś innych językach niż polski i rosyjski? Interes portu to m.in. miejsca pracy a nie dywidenda i zysk ZMPSiŚ. Interes portu opiera się na interesie przeładowców a nie na "interesach" członków zarządu itd.
2019-04-11 10:54:16
Jak myslicie...?
A do czego "morze" byly PZPR-owy Kolejarz z Mysliborza dazyc...??
2019-04-10 21:14:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie