wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zarząd portów odpiera zarzuty

Zarząd portów odpiera zarzuty

Zarząd portów odpiera zarzuty
Data publikacji: 2019-04-10 14:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 1910 385155

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wydał oświadczenie, w którym podkreśla, że z dużym zaskoczeniem przyjął zapowiedź Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego o złożeniu do prokuratury zawiadomienia, w którym zarzuca spółce działania na szkodę portu. Jak twierdzi, to bezpodstawne insynuacje.

Złożenie zawiadomienia do prokuratury zapowiedział Mieczysław Jurek, szef regionalnej „Solidarności”. Związek obawia się, że pracownicy Bulk Cargo - Port Szczecin stracą pracę, gdyż ZMPSiŚ wymówił tej spółce umowę dzierżawy terenów znajdujących się na nabrzeżach Górnośląskim, Noteckim i Parnica.

Tymczasem ZMPSiŚ oświadcza, że wszelkie jego działania są ukierunkowane na rozwój portów, ekonomiczne i efektywne wykorzystanie infrastruktury portowej, nowe inwestycje oraz zwiększenie konkurencyjności działających tu podmiotów, a co za tym idzie – tworzenie nowych miejsc pracy.

– Nie godzimy się na to, aby infrastruktura portowa była wykorzystywana przede wszystkim jako place składowe, ma służyć obrotowi portowemu – czytamy w oświadczeniu ZMPSiŚ. – Musimy zaprotestować przeciwko rozpowszechnianym w mediach nieprawdziwym informacjom i insynuacjom o braku woli ze strony Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Niestety, z pełną odpowiedzialnością Zarząd Portu stwierdza, że dotychczasowe działania Bulk Cargo miały na celu przedłużenie w czasie istniejącego stanu rzeczy i były pozorowanymi do zmiany umowy w zakresie warunków dzierżawy.

Jak dodaje ZMPSiŚ, od ponad 3 lat prowadzi rozmowy z Bulk Cargo, by wypracować optymalne zasady współpracy pomiędzy obiema spółkami, dostosować do dzisiejszych uwarunkowań rynkowych stawki dzierżawy oraz stopień wykorzystania infrastruktury portowej.

– Nie możemy bazować na zasadach współpracy ustalonych w 1994 roku, które zawierane były w zupełnie innych warunkach rynkowych i geopolitycznych – zaznacza ZMPSiŚ i wyraża nadzieję, że obie spółki w najbliższym czasie osiągną porozumienie.

(ek)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

byku z portu
firma źle zrobiła wciągając związkowców ktorzy nie mają pojęcia o porcie. Powinna zwrócić się do profesjonalnego doradcy, takiego jak ma marszałek. wyjdzie z tego tylko lipa ci związkowcy mają tylko zrobic zadymę i w efekcie zaszkodzą firmie
2019-04-11 11:59:31
I w ramach Rewanzu...
Podac rowniez tego bylego Kolejarza z Mysliborza do Prokuratury - za to co w Szczecinie Wyprawia i jak PO-stepuje w stosunku i do... ZMPSiS ! A wiec: Szczecinowi, zaden "PO-drzucony Spadochroniarz i Maciciel"... Nie jest juz wiecej PO-trzebny !!
2019-04-11 11:50:19
Kosma
Ale buraki ... czy ktoś widział i/lub słyszał składną, kilkuzdaniową wypowiedź tych aparatczyków bez kartki? Jakie "geopolityczne" uwarunkowania mają na myśli? Czy tylko plotą, co im ślina na język przyniesie? Czy w ramach owej "geopolityki" mówią oni w jakiś innych językach niż polski i rosyjski? Interes portu to m.in. miejsca pracy a nie dywidenda i zysk ZMPSiŚ. Interes portu opiera się na interesie przeładowców a nie na "interesach" członków zarządu itd.
2019-04-11 10:54:16
Jak myslicie...?
A do czego "morze" byly PZPR-owy Kolejarz z Mysliborza dazyc...??
2019-04-10 21:14:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie