Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zaremba: - Złodziejstwo musi być ukarane

Data publikacji: 08 lipca 2016 r. 09:27
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Zaremba: - Złodziejstwo musi być ukarane
 
O służbach, gospodarce i bezpieczeństwie
Rozmowa z Krzysztofem Zarembą, posłem Prawa i Sprawiedliwości
– CBA ostro działa w całym kraju. Służby są m.in. w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie, weszły do Elektrowni Dolna Odra. Pan wielokrotnie mówił o różnych nieprawidłowościach. Gdzie zatem mogą jeszcze pojawić się kontrole w naszym regionie?
– Oczywiście służby działają wedle swojego kalendarza. Ale zgadza się, że wspólnie z Pawłem Muchą, radnym sejmiku i doradcą prezydenta RP, wielokrotnie informowaliśmy o największych przekrętach na Pomorzu Zachodnim. Mam na myśli aferę melioracyjną i informatyczną – obie związane z funkcjonowaniem samorządu województwa pod rządami PO – PSL. Kolejna sprawa, którą trzeba wyjaśnić, to wyprowadzenie majątku po zlikwidowanej Stoczni Szczecińskiej „Nowa”. Przyszedł czas rozliczenia tamtej władzy na podstawie obowiązującego prawa. Złodziejstwo musi być ukarane. Platforma Obywatelska przez osiem lat, kiedy rządziła Polską, czuła się ponad prawem. Zachowanie zachodniopomorskich polityków PO: marszałka Olgierda Geblewicza oraz posła Stanisława Gawłowskiego – ówczesnego wiceministra środowiska, często pokazywało butę i poczucie bezkarności obozu władzy. Dziś kontroli i oceny wymaga wiele działań.
– A jak pan ocenia sytuację w Zakładach Chemicznych „Police”, które są spółką akcyjną? Nowy zarząd najpierw poinformował, że wbrew temu, co słyszeliśmy wcześniej, za 2015 rok była strata, by później stwierdzić, że firma jednak osiągnęła zysk…
– Czekam na ostateczne ustalenia w tej sprawie. Obecny prezes Zakładów Chemicznych „Police” Wojciech Wardacki jest jednak bardzo dobrym menedżerem, jest odpowiednią osobą na to miejsce. Za poprzedniej władzy działo się w Zakładach Chemicznych „Police” wiele negatywnych rzeczy. I to będzie weryfikowane.
– Sejm uchwalił ustawę stoczniową. Co dalej?
– Czekamy jeszcze na poprawki Senatu i podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co dalej? Kolejnym krokiem będzie wcielanie ustawy w życie. Przypomnę, że jest zaplanowana budowa dwóch promów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, co zresztą ogłosiła w czerwcu w Szczecinie premier Beata Szydło. Są też inwestorzy zainteresowani ofertą przemysłową polskich stoczni. Mam nadzieję, że niedługo usłyszymy o zamówieniach komercyjnych. Nad odbudową przemysłu stoczniowego intensywnie pracuje Andrzej Strzeboński, prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego (SPP). Wiele udało się mu już zrobić. Trwają też prace organizacyjno-techniczne. Docelowo Stocznia Szczecińska, czyli dzisiejsza SPP, ma przejść do funduszu Mars spod kurateli Silesii. Fundusz Mars sprawuje też kontrolę nad MSR „Gryfia”, która po latach destrukcji ze strony rządu PO i PSL też powoli staje na nogi dzięki zabiegom nowego prezesa Marka Różalskiego, ministrów gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka i Pawła Brzezickiego oraz posłów PiS. ©℗

Rozmawia Magdalena SZCZEPKOWSKA

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Cała rozmowa w Magazynie Kuriera Szczecińskiego i e-wydaniu z 8-10 lipca 2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2016-07-09 12:23:21
Piotr Zaremba ma rację i co z tego? "Mówi na wiatr" nie działa chyba liczy, że złodzieje sami się wpakują do pudła. Co do komentarzy - to nudni jesteście. Jest was trzech małolatów (m.in WDR) i bawicie się jak dzieci w piaskownicy: "bo ty jesteś zły, nieprawda-ty jesteś zły". Nudzicie się, bezrobotne szmondaki.
tylko pytam...
2016-07-08 19:44:44
"Sejm uchwalił ustawę stoczniową. Co dalej? – Czekamy jeszcze na poprawki Senatu i podpis prezydenta Andrzeja Dudy." To Duda NOCĄ jej nie podpisał? Poseł Kaczyński nie pogonił swoich senatorów do poprawek o godz. 4 rano? tylko ptam...
gosc
2016-07-08 16:52:05
HEHE a SKOKACH cisz,a co tam ze panstwo musialo zaplacic kilka miliardow co do nicka " popieram Panie Zaremba ", poczytaj sobie ingorancie kto sprzedał akcje gw Pani Sorosowi, otorz pzu a kto zarzadza pzu od pazdziernika ?zaorane.
No i bardzo dobrze.
2016-07-08 15:35:26
A w cholerę ze wszystkimi do Berezyny Kartuskiej i będzie wreszcie cisz. Wszyscy psa warci. Byle by przy korycie.
Obs.ryver
2016-07-08 15:32:25
Wiadomo, nieudaczniki u koryta... Podobnie jak PPR'owscy następnie PZPR'owscy funkcjonariusze bezpieki jak też paraprokuratorzy( z powołania partyjnego) a następnie spolegliwi wobec reżimu -"sędziowie"-łapali, skazywałi i więzili wszystkich i wszystko co nie miało rodowodu folwarcznych parobków lub lumpów miejskich. Tak też postrzegam nagonki i akcje rozliczeniowe obecnej "kaczo-neo-katol-komuny"!
Panie Zaręba
2016-07-08 13:54:00
Czy jest Pan synem pierwszego prezydenta Szczecina? Jeśli tak, to ojczulek musi się w grobie przewracać. Współczuję mu. Zawsze jak pamiętam był Pan zwykłym warchołem i rozrabiaką. Wiadomo, pisowiec. Popraw się Pan póki jeszcze czas.A swoją drogą złodziei i innych aferzystów, szczególnie tych rządowych należałoby ścigać zawsze i wszędzie, bo do tej pory, tak jak purpuraci, są poza prawem. warsiawiak.
drwal
2016-07-08 13:12:11
Walta chłopy mocno,mocno,bo ci ,co przyjdą po was niebedą robic nic innego!
Zremba
2016-07-08 12:30:22
Obecny prezes Zakładów Chemicznych „Police” Wojciech Wardacki jest jednak bardzo dobrym menedżerem, jest odpowiednią osobą na to miejsce. I właśnie dlatego akcje Polic spadły tak się zawsze dzieje gdy firmą rządzą najlepsi managerowie....partyjni. Mówi się, że najbliższa rada nadzorcza może odwołać tego wspaniałego managera, panią z zarządu odwołali wcześniej na zasadzie "kozła ofiarnego"...
kum
2016-07-08 12:11:46
Skoki też?
Przed polaczeniem
2016-07-08 12:11:36
Panie Pośle ! Niech ABW dobrze przetrzepie Gryfie. Ostre numery w biały dzień.
PIS szykuje nowy program Cela+
2016-07-08 11:46:08
Specjalnie dla PO , PSL , NowoCzerskiej i KODmitów ! Wszystkie afery zostaną rozliczone !
do rob
2016-07-08 11:32:18
KODomici się zlecieli opluwać wszystko i wszystkich - w myśl hasła Donalda Bąka że "polskość to nienormalność " !
ANA
2016-07-08 11:30:29
Zaremba kij ma dwa końce i za jakiś czas was też będą rozliczać. Już pierwsze skowronki się pojawiły Z.Ch. Police straty na giełdzie przez wprowadzenie w błąd, Łanda lista lekow dla firm farmaceutycznych w których ma udziały, Szyszko oświadczenie majątkowe, mąż Szydło niejasności w dotowaniu szkoły i zero sprawozdań finansowych. Więc się nie wychylaj człowieku bo w PiS też są kombinatorzy.
Zaremba to oszołom
2016-07-08 11:19:59
Jak chcesz karać złodziei to zacznij od siebie
Synonimy
2016-07-08 11:00:31
Wszyscy dokładnie wiedzą, jak było, jednak złodziejstwo to już mocne słowo. Przywłaszczenie, zagarnięcie, sprzeniewierzenie, malwersacja, defraudacja, grabież, skok na kasę - o, to są delikatniejsze słowa.
do rob
2016-07-08 10:25:05
niepotrzebne te wycieczki osobiste do Zaremby, bo to jego prywatna sprawa dopóki państwo nie bedzie musiało placic za jego leczenie. a co do skrecania w prawo pewnie miałes na mysli PiS, a przeciez PiS to partia socjalistyczna (socjalna)i nie ma nic wspólnego z prawicą. A przechodzac do rzeczy to z tych niby "afer" nic nie bedzie, duzo krzyku i na siłe angazowanie służb. No chyb aże PiS opanuje niezalezne sądy ale wtedy to bedzie juz bolszewizm i jak przyjdzie dePiSizacja Polski, to wyroki beda uchylane jak po dekomunizacji. A tego dziadostwa co to "popieram panie Zaremba" szkoda komentować
rob
2016-07-08 10:20:19
ile Ci placa "popieram Pana zarembe" za to szczekanie za pislamizmem i pisowszczyzna i wychwalani kaczyzmu no ile Ci placa????? Dosc Pislamizmu i kaczyzmu dosc dyktatury kaczystowskiej!!!!!TVPis klamie!!!! Dosc tej prymitywnej i porstackiej propagandy!!!!
Póki co, to "dobra zmiana" wygoniła
2016-07-08 10:12:29
ze Szczecina Francuzów, którzy już w tym roku chcieli na terenie stoczni rozpocząć budowę w pełni wyposażonych skomplikowanych statków technicznych. Brawo wy!
Krzysiu weź się do roboty
2016-07-08 10:05:52
i rozpocznij produkcje na majątku stoczni
miro
2016-07-08 09:58:55
O nareszcie artykuł gdzie w komentarzach mogą sobie nareszcie pluć jadem na wszystko i wszystkich wyznawcy pislamu, tak jak niejaki - "popieram panie zaremba". A więc do dzieła - obrażajcie, plujcie, wyzywajcie w imię waszych wartości katolickich.
rob
2016-07-08 09:40:43
Dobrze by zrobil Pan Zaremba gdyby zamilkl i troche schudl bo wstyd taki mlody czlowiek a tak wyglada jak mozna sie tak zapuscic????Swoja droga "Kurierze" skrecasz za bardzo na prawo
popieram panie Zaremba
2016-07-08 09:40:07
Za mordę tych aferzystów , złodziei , kapusi i pożytecznych idiotów sformatowanych przez gazetę Szechtera i TVN ! Teraz to szemrane towarzystwo przemianowało się w KOD i broni "demokracji" sponsorowanej przez hochsztaplera Sorosa ! Żeby było śmieszniej na czele KOD postawiło żula alimenciarza który sam ma problemy z prawem !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA