poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zaproszenie dla posła Misiły

Zaproszenie dla posła Misiły

Zaproszenie dla posła Misiły
Data publikacji: 2016-04-03 17:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 2450 126752

Piotr Misiło, poseł Nowoczesnej, zaapelował do Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego o zajęcie stanowiska w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Uczelnia odpowiada: zaprosimy posła na debatę akademicką.

Kilka dni temu Piotr Misiło napisał list do prof. Zbigniewa Kuniewicza, dziekana Wydziału Administracji i Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego, w którym stwierdził, że nie można ze spokojem przyglądać się, jak prezydent naszego państwa nie przyjmuje przyrzeczenia od wybranych przez Sejm sędziów Trybunału Konstytucyjnego, jak również nie można ze spokojem patrzeć, jak premier rządu nie chce opublikować wyroku Trybunału. Misiło dodał, że rada wydziału prawa ma obowiązek "reagować na wszelkie, choćby najdrobniejsze przejawy łamania prawa i Konstytucji RP przez organy państwa polskiego państwa".

Poseł nie doczeka się jednak konkretnego stanowiska rady wydziału. Prawnicy już kilka tygodni temu zdecydowali, że najlepszą formą odniesienia się do spraw Trybunału Konstytucyjnego będzie debata (pierwsza była w styczniu). W zamian polityk Nowoczesnej może wziąć udział w 2. dyskusji.

O liście posła rada wydziału dyskutowała w piątek.

- Decyzją członków Rady Wydziału Prawa i Administracji zaplanowana zostanie kolejna Debata Akademicka poświęcona kwestii sytuacji prawnej powstałej wokół Trybunału Konstytucyjnego, z udziałem pracowników wydziału oraz studentów, na którą zaproszony zostanie poseł Piotr Misiło - mówi Julia Poświatowska, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Szczecińskiego.

Termin dyskusji zostanie ustalony w najbliższych dniach z samorządem studenckim. ©℗

(masz)

 fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

PO-sciel...
Panie Misilo... a niech Pan zgadnie, co mnie sie przed chwila snilo...?
2016-04-05 01:14:19
Show
Jak w show biznesie, gdy nie ma się konstruktywnych pomysłów, trzeba zaistnieć w inny sposób.
2016-04-04 08:02:25
kolor US
Jak powstawał US mówiło sie że jest czerwony, teraz zmienia barwę na czarną. Te pozal sie Boze doktorki i profesorki zwyczajnie boja sie PiSu albo co gorsze wyznają religie pisowską
2016-04-04 07:36:36
Ch. Eng.
Temu typowi wcale nie zalezy na tym czy konstytucje jest zagrożona. On musi po prostu zaistnieć jak prymitywny celebryta.
2016-04-03 20:04:09
rzeszowianin
obleśny typ
2016-04-03 16:39:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie