niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Politycy rozliczają fiskusa

Politycy rozliczają fiskusa

Politycy rozliczają fiskusa
Data publikacji: 2016-03-13 19:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:21
Wywietleń: 1261 123340

- Fiskalizm państwa jest rozwinięty do granic absurdu, a może już go przekroczył – mówi Albin Majkowski z SLD. - To przerażające, że państwo traktuje swoich obywateli-podatników jak potencjalnych przestępców – podkreśla Piotr Misiło, poseł Nowoczesnej.

Do końca kwietnia jest czas na złożenie rocznego rozliczenia podatkowego. Część podatników wywiązała się już z tego obowiązku, ale spora grupa osób wciąż mają to przed sobą. Sprawdzamy, na jakim etapie są politycy, i jak polskie prawo podatkowe.

- Prowadząc własną firmę każdego miesiąca rozliczam się z fiskusem, ale chodzi o zeznanie roczne, to jeszcze go nie złożyłem – mówi Albin Majkowski. 

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz z PO zdradza, że rozliczeniami z fiskusem w jego domu zajmuje się żona, która jest księgową.

- Rozliczenia dziś są prostsze – zauważa. - Kiedy prowadziłem działalność gospodarczą, sytuacja była bardziej skomplikowana. Teraz dostaje się PIT (z księgowości zakładu pracy – red.) i „przenosi” kwoty z rubryki do rubryki. Nie jest to skomplikowane – mówi Geblewicz.

Podobny podział obowiązków jest w domu posła Nowoczesnej.

- Z fiskusem rozliczam się sam, a właściwie czyni to moja żona – mówi Piotr Misiło.

Polityk Nowoczesnej, który ma doświadczenie w prowadzeniu firm, krytycznie ocenia sytuację na linii fiskus - podatnik. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 14 marca 2016

Magdalena SZCZEPKOWSKA

Fot. D.GORAJSKI

Komentarze

pit
To może nie płaćmy podatków? Zróbmy obywatelski protest.
2016-03-13 20:48:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”