Wtorek, 30 maja 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Zaproszeni na 3,5 kilometra

Data publikacji: 14 września 2016 r. 17:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Zaproszeni na 3,5 kilometra
 

Zaproszenia do składania ofert cenowych przebudowę węzła Kijewo oraz 3,5 - kilometrowego odcinka autostrady A6 od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica rozesłała GDDKiA.

W pierwszym przypadku otrzymało je 18 podmiotów, które spełniły warunki przetargu. W drugim, zaadresowano je do 16 podmiotów. 

- Potencjalni wykonawcy będą mieli czas do 15 (w. Kijewo) i 16 listopada (odc. Dąbie - Rzęśnica) na złożenie ofert cenowych. Podpisanie umów powinno nastąpić w I kwartale przyszłego roku - informuje Mateusz Grzeszczuk z Okręgowej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem.

- Przebudowa odcinka szlakowego (Dąbie - Rzęśnica) będzie realizowana w formule Buduj, zakończenie realizacji planowane jest w 2019 roku. Natomiast rozbudowa węzła Kijewo będzie realizowana w formule Projektuj i Buduj – inwestycja powinna się zakończyć w 2020 roku - tłumaczy M. Grzeszczuk.

GDDKiA przypomina, że autostrada A6 powstała w latach 30 ubiegłego wieku, od lat 1990 była sukcesywnie przebudowywana.

- Prowadzone przetargi obejmują przebudowę ostatnich brakujących fragmentów tej trasy – odcinka od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica o dł. 3,5 km (obecnie oznaczonego jako droga ekspresowa) i węzła Szczecin Kijewo. W ramach prac znajdującą się w złym stanie poniemiecką nawierzchnię z płyt betonowych zastąpi nowa nawierzchnia bitumiczna - opisuje arterię rzecznik Dyrekcji.

Droga zostanie także poszerzona o pas awaryjny, powstanie górne przejście dla zwierząt.

- Rozbudowany zostanie węzeł Szczecin Kijewo łączący autostradę z DK nr 10. Obecnie na tym węźle nie ma pasów włączenia i wyłączenia dla niektórych relacji, pozostałe są nienormatywne, stan nawierzchni autostrady w rejonie węzła wymusił ograniczenie prędkości do 70 km/h - wyjaśnia M Grzeszczuk.

W efekcie roboty obejmą przebudowę węzła do pełnego węzła typu koniczyna z "jezdniami zbiorczo – rozprowadzającymi w ciągu autostrady A6". Zostaną wybudowane nowe, szersze wiadukty węzła. Zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego, płynność jazdy i komfort podróżowania.

(kl)

Fot.: GDDKiA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tylko pytam...
2016-09-15 09:05:14
Kiedy "węzeł Podjuchy"(ul.Granitowa-Autostrada Poznańska im.Krygiera-A6)??? tylko pytam...
radny osiedlowy
2016-09-14 23:33:49
Generalna ma gdzies bezpieczeństwo. Mimo próśb nie zapewnili żadnych bezpiecznych warunków mieszkańcom Płonii, by mogli przedostać się bezpiecznie, np. kładką przez węzeł pieszo lub rowerem..

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA