Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zapomnijmy o liczeniu kalorii

Data publikacji: 28 lutego 2019 r. 10:27
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Zapomnijmy o liczeniu kalorii
 

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy możemy zapomnieć o liczeniu kalorii i bez wyrzutów sumienia pozwolić sobie nie tylko na jeden pączek, ale na dwa, trzy i więcej słodkich wypieków. 

Tłusty czwartek to dzień, w którym każdy chce być wierny tradycji i zjeść chociaż jednego pączka. Zgodnie z tradycją, pączek zjedzony w tym dniu ma zapewnić uśmiech losu i obfitość na cały rok. 

„Kurier” odwiedził Piekarnię „Karsk” w gminie Nowogard, gdzie już dzień przed tłustym czwartkiem cukiernicy mieli pełne ręce roboty. Do ich produkcji używa się tu wyłącznie naturalnych składników. 

– Od wczesnych godzin wspólnie z załogą przystąpiliśmy do wypieku pączków, które muszą być dostarczone do naszych sklepów w Nowogardzie, Goleniowie i Szczecinie. Nasi klienci mają do wyboru pączki z nadzieniem toffi, marmoladą, czekoladą  z polewą lukrową lub posypane cukrem pudrem. Tym, którzy szukają czegoś specjalnego, polecam pączki z adwokatem i nadzieniem różanym, które są bardzo wykwintną wersją – mówi Jacek Lisiewicz, współwłaściciel piekarni. – Liczba pączków będzie wystarczająca. Zapewniam, że w tym dniu ich nie zabraknie w sprzedaży. ©℗

Tekst i fot. Jarosław Bzowy

Na zdjęciu: Jak poznać dobrego pączka? – Ciasto na pączki musi być puszyste – mówi Jacek Lisiewicz

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA