czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba

Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba [GALERIA, FILM]

Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba
Data publikacji: 2016-12-18 18:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:50
Wywietleń: 382 186053

Mija weekend przedświąteczny z pierwszym Szczecińskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, który zawładnął placami Lotników i Żołnierza Polskiego, dawną aleją kwiatową. Sobotnia aura niespecjalnie sprzyjała plenerowym wędrówkom i odwiedzinom kramów. Podobnie jest w dżdżysto-mglistą niedzielę. Tłumów wprawdzie nie ma, ale część szczecinian rodzinnie zawitała do urządzonej tu krainy świątecznych smakołyków, trunków, ozdób z karuzelami, darmową ciuchcią, gdzie do zabawy zachęcały wszystkich pomocnice świętego Mikołaja, elfy i świąteczny Miś.

Na straganach pachną przyprawy korzenne, suszone owoce, bakalie, świeże wędliny i chleby, grzańce, gorąca czekolada, domowe wypieki. Można zajrzeć do Centrum Informacji Turystycznej w „szklanej pułapce", podobnie jak po sąsiedzku do kawiarni „Frirajd". Dla chętnych o zacięciu kolekcjonerskim przygotowano okazjonalne pieczątki na pocztówce ze Świetlistej Alei. W części gastronomiczno-handlowej na pl. Lotników do kupienia są  m.in. choinki w Leśnym Zakątku. Zainteresowani mogą też wysłać do bliskich pozdrowienia wprost z jarmarku, czy to za pośrednictwem Poczty św. Mikołaja, czy Radia św. Mikołaja.

Najmłodszych przyciągają wenecka karuzela i ciuchcia. Przejazd nimi jest darmowy - jedynym warunkiem skorzystania z tych atrakcji jest okazanie bezpłatnych kuponów, wydawanych w punktach informacyjnych na każdym z jarmarkowych placów. Dzieci w sobotę nie odstępowały oczywiście Mikołaja, jak i pozostałych postaci jego wesołej drużyny. Zabawy z animatorami z „Malinowych Marzeń" codziennie do najbliższego piątku w godz. 12.30 - 15. To okazja na m.in. wspólne tworzenie najdłuższego świątecznego łańcucha na świecie, do którego każde dziecko wykona i dołączy swoje własne ogniwo, na wypuszczenie listu z gwiazdkowymi marzeniami i życzeniami w niebo za pomocą baloników z helem i przy akompaniamencie dzwoneczków, na zabawy z chustą klanzy i styropianowymi śnieżkami, malowanie buziek, na udział w zabawach, zagadkach i konkursach dla rodziców i dzieci, nawet na kręcenie baloników w nagrodę za znajomość świątecznych zwyczajów i tradycji. 

W niedzielę dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszą się warsztaty rzeźbienia dłutem w bryłach lodu, strojenia styropianowych bombek, czy robienia ozdób świątecznych. A ich uczestnicy w przerwach mogą rozgrzać się przy rytmach energetycznej zumby pod okiem instruktorek tańca na scenie rozstawionej na pl. Lotników przy pomniku Colleoniego. To część codziennych wydarzeń jarmarkowych pod hasłem "Lśniące światełko Enei", która zadbała o uatrakcyjnienie go, rozstawiając na nim liczne kolorowe iluminacje. Spacerujący między straganami mieli też okazję posłuchać muzyki w wykonaniu artystów szczecińskiej Akademii Sztuki. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba Zapach przypraw, Mikołaj, elfy i zumba

Komentarze

brak szacunku
Szanowna Redakcjo zacznijcie szanować czytelnika i zatrudnijcie profesjonalnych fotoreporterów.
2016-12-18 19:29:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”