wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Światełko popłynęło do Szwecji

Światełko popłynęło do Szwecji

Światełko popłynęło do Szwecji
Data publikacji: 2016-12-16 13:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:50
Wywietleń: 886 184746

„Odważnie twórzmy pokój” -  pod takim hasłem w tym roku wędruje światło z Betlejem. Do Skandynawii dotrze w piątek o godzinie 14.30. Harcerze są już na promie TT-Line i płyną do Trelleborga.

Dziś rano (16 grudnia) światełko pokoju zostało przekazane przez harcerzy kapitanowi promu TT-Line Piotrowi Butrymowiczowi. Na mostku kapitańskim dotrze do Trelleborga. Stamtąd harcerze przewiozą je do Göteborga, gdzie zostanie przekazane skandynawskim skautom.

- Cieszymy się, że możemy Światełko Betlejemskie przewieźć na drugą stronę Bałtyku, do Szwecji jako pierwsi. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie, nigdy w życiu nie miałem okazji uczestniczenia w takim przedsięwzięciu- mówi kapitan Piotr Butrymowicz.

Dzisiaj o godzinie 18 w Parafii Chrystusa Króla w Göteborgu odbędzie się uroczysta msza, podczas której polscy harcerze przekażą Światełko Betlejemskie stronie szwedzkiej.

Tekst i fot. BaT

 

 

Światełko popłynęło do Szwecji

Komentarze

Hmm...
Problem w tym, ze Szwedzi ogolnie za bardzo nie przejmuja sie Religia Chrzescijansko-Katolicka !!
2016-12-16 23:45:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”