niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zandberg chce opodatkować najbogatszych

Zandberg chce opodatkować najbogatszych

Zandberg chce opodatkować najbogatszych
Data publikacji: 2015-11-17 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2153 38113

– Chcemy państwa, które przypomina kraje skandynawskie, a nie państwa byłego obozu Związku Radzieckiego – stwierdził Adrian Zandberg z Zarządu Krajowego Partii Razem. Spotkanie w City Box w Koszalinie przyciągnęło nie tylko sympatyków lewicy.

Nierówności społeczne spędzają partii sen z oczu. Adrian Zandberg postuluje większe opodatkowanie najlepiej zarabiających, żeby między pensjami miesięcznymi prezesa i pracownika różnica wynosiła jedynie 15, a nie 300 razy więcej.

Uważa, że Polska powinna zadbać o innowacyjność, poprzez stworzenie niezależnych funduszy inwestycyjnych na badania i rozwój. Jeśli nie, to po 2020 roku nasz kraj pójdzie śladem południa Europy, od Hiszpanii po Grecję, gdzie po absorpcji środków unijnych na infrastrukturę zaczęły się oznaki kryzysu ekonomicznego.

Niespodziewanie wypłynęła sprawa koszalińskiego protestu przeciwko imigrantom z krajów muzułmańskich. ©℗ 

Tekst i fot. (m)

Więcej w środowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 18 listopada 2015 roku

 

Komentarze

ograny
życzę Panu Zandbergowi, niezłomności w działaniach sanacji dochodów w Polsce. Albowiem nierówności społeczne, a ściślej nierówności dochodowe są co najmniej 1:300. Ludzie dlatego powierzyli władze, PiS, i, która obiecała, że wyrówna szanse poziomu życia poprzez zrównoważony rozwój. Jeśli tego nie zrobi, partia Razem ma duże szanse zając należnej jej miejsce. Zyczę bardzo dalszej czujności partii Razem. Wszyscy musimy dbać o dobro wszystkich obywateli.
2015-11-20 14:07:09
Koszalin
To dziennikarz dostrzegł Zanberga a przez całą kampanię Ruchu Kukiza nie widział w Koszalinie? Jakieś jednooczne widzenie?
2015-11-18 13:33:06
krzysiek
Jak ten pan , tak , jak jego przodkowie ma jakiś zakład , to niech sobie tam robi , co chce , a od polityki płacowej innych -Wara !Co za bolszewicka propaganda !
2015-11-17 16:57:36
krzysiek
Jak ten pan , tak , jak jego przodkowie ma jakiś zakład , to niech sobie tam robi , co chce , a od polityki płacowej innych -Wara !Co za bolszewicka propaganda !
2015-11-17 16:57:04
Do Zandberga
Wracaj skąd przybyłeś!
2015-11-17 16:41:04
POLSKA
Moja ukochana ojczyzna, Polska, rodzima ziemia z dziada pradziada, ma przypominać kraje z dzielnicami, do których boi się wejść nawet policja? Nigdy w życiu! Poza tym, czy najbogatszym jest człowiek, który ściubi każdy grosz i po 40 latach pracy dorabia się domu jednorodzinnego, działki i nowego samochodu, czy najbogatszym jest osoba, która kupuje na firmę sportowy samochód, a pracownikom daje minimalną płacę, na umowę śmieciową?
2015-11-17 13:52:29
Paweł
Populistyczny idiota. Jak podniesiesz tak wysoko podatki to po prostu uciekną z nimi za granicę, jak wielu już to zrobiło i w ogóle kasy nie dostaniesz. Więc znowu dochody budżetu spadną,, a koszty poniesiemy my, nisko zarabiający, gdyż na pewno podniesiecie jak nie VAT to tę czy inną akcyzę. Po drugie, ktoś kto się drze o uczciwości, prawach pracowniczych, płaceniu podatków, a nasiadówy robi przy syfie z Biedronki, ten jest obłudnikiem i demagogiem. Podatki niskie dla wszystkich, ale żadnych ulg, zwolnień, odpisać itp., a w dodatku aparat skarbowy nastawiony na odzyskiwanie wszystkich długów , a nie niszczenie firm na zlecenie mocodawców. Tyle, że bolszewicy tego nie ogarną.
2015-11-17 12:25:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie