Środa, 29 listopada 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Zamknęli wiadukt w centrum miasta. W Stargardzie znów objazdy

Data publikacji: 20 listopada 2023 r. 14:51
Ostatnia aktualizacja: 20 listopada 2023 r. 14:51
Zamknęli wiadukt w centrum miasta. W Stargardzie znów objazdy
Firma Trakcja zaczęła remont drugiej połówki wiaduktu. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

Tak jak zapowiadano, w poniedziałek, 20 listopada nad ranem, zamknięto w Stargardzie przejazd pod wiaduktem na ul. Wyszyńskiego/Szczecińskiej. Najbliższe miesiące będą dla kierowców bardzo ciężkie.

W Stargardzie trwa kontynuacja przebudowy wiaduktów kolejowych. Wszystkie cztery były czynne ostatnio przez ponad dwa tygodnie, po otwarciu przed 1 listopada przejazdu pod zmodernizowanym już wiaduktem na ul. Składowej. 20 listopada zamknięto wiadukt w centrum Stargardu. Po obu jego stronach stanęły zapory. Nie można pod nim ani przejechać, ani przejść. Dla kierujących wytyczono objazdy ulicami Dworcową i Barnima, a następnie odpowiednio pod wiaduktami na ulicach Bogusława IV i Konopnickiej/Pierwszej Brygady. Ich drugie połówki będą modernizowane w następnej kolejności, przy czym na remont wiaduktu w centrum Stargardu wykonawca dał sobie 6 miesięcy. Tak przynajmniej przedstawiciele firmy Trakcja obiecywali niedawno podczas konferencji prasowej na stargardzkiej stacji kolejowej. 

- Zgodnie z zawiadomieniem złożonym przez wykonawcę, przewidywane otwarcie wiaduktu planowane jest na 30 września 2024 r. - czytamy na stronie Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie. - Wykonawca robót informuje wszystkich użytkowników drogi, że na przedmiotowym odcinku drogi wystąpią utrudnienia w ruchu. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do oznakowania oraz sygnałów podawanych przez osoby kierujące ruchem.

Od poniedziałku w centrum miasta obowiązuje zmieniona organizacja ruchu, piesi muszą chodzić wytyczonymi w połowie października przejściami wzdłuż torów, inaczej jeździ też miejska komunikacja.

Po skończeniu modernizacji obiektu kolejowego w centrum Stargardu, roboty przeniosą się na przeprawy kolejowe przy ulicach Bogusława IV i Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Modernizacja stargardzkich wiaduktów i stacji kolejowej odbywają się w ramach przebudowy linii E-59 na odcinku Szczecin Dąbie – Poznań. To inwestycja warta 4,5 mld zł. ©℗

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Centaur
2023-11-21 10:03:58
Mieszkam na wsi pod Stargardem. Kiedyś jeździłem wszystko załatwiać i po zakupy do Stargardu. Ale od jakiegoś czasu jazda samochodem po Stargardzie jest za karę. Wszystko załatwiam w Szczecinie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA