Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Zamiast reformować, dajcie nam pracować – skandowali nauczyciele

Data publikacji: 2016-10-10 16:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:17
Zamiast reformować, dajcie nam pracować – skandowali nauczyciele
Dezaprobata wobec planowanych zmian w systemie oświaty, które zapowiada Ministerstwo Edukacji Narodowej, zgromadziła protestujących członków ZNP z wielu miejscowości regionu koszalińskiego.  

Takie hasło niosło się z placu Zwycięstwa w Koszalinie, gdzie w strugach deszczu trwała poniedziałkowa (10 października) pikieta Związku Nauczycielstwa Polskiego przed miejscową delegaturą Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przyjechały grupy z całego regionu koszalińskiego. Nierzadko w wolnym czasie od pracy i na własny koszt.

– Musimy przeciwstawić się zmianom w oświacie – nie kryje Krzysztof Wąsowicz, nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie, który przybył w blisko 20-osobowej grupie związkowców. - Drażni likwidacja gimnazjum, ale w grę wchodzą też kwestie płacowe i zapowiedź zwolnień pracowników.

W proteście uczestniczyli przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, a także samorządowcy związani z Platformą Obywatelską. Wszyscy krytykowali poczynania rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– Wprowadzenie nowej reformy to chaos i kłamstwo, a Komisja Edukacji Związku Miast Polskich wyraziła negatywne stanowisko w tej sprawie - powiedział Sebastian Tałaj, radny i szef komisji edukacji samorządu koszalińskiego.

Demonstracja nieprzypadkowo odbyła się przed miejscową delegaturą Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Delegacja ZNP na ręce dyrektora Pawła Michalaka złożyła petycję, w której od premier Beaty Szydło żąda „wstrzymania szkodliwej reformy systemu edukacji”.

– Z większością opinii nie zgadzam się, bo przyczyna zmian to przede wszystkim niż demograficzny – komentuje dyrektor delegatury ZUW. – Moim zdaniem, gimnazja też się nie sprawdziły. Jest czas na dyskusje i rozmowy, żeby reformę oświaty przeprowadzić w należytej formule.

Nauczyciele - członkowie NSZZ „Solidarność” trzymali się z dala od protestu. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Dezaprobata wobec planowanych zmian w systemie oświaty, które zapowiada Ministerstwo Edukacji Narodowej, zgromadziła protestujących członków ZNP z wielu miejscowości regionu koszalińskiego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Podstawa Programowa
2016-10-11 22:55:41
będę napisana na kolanie w sześć tygodni przez pseudo ekspertów, ale durny lud to kupi, wystarczy głośno krzyczeć, że to dobra zmiana...
Dan
2016-10-10 22:44:11
Na szczęście większość społeczeństwa jest za reformą, troche wbrew ZNP. Także nauczyciele weźcie się za naukę dzieci i zwiększaniu poziomu ich wiedzy, a politykowanie zostawcie politykom.
Dlugo-PiS,
2016-10-10 21:32:42
Do PO-nizszego kom. PiS zabierac lapska... ! A jak przez 68 lat uczono Nas NA SILE, ze tak Komunizm jak i Socjalizm, to cos "najlepszego" to siedziales/siedzialas CICHO ! A jaka to Solidarnosc....(?) ta z roku 1980-go, czy ta 2-ga PO-stkomunistyczna z roku 1990 ? Reformowanie Oswiaty i Szkolnictwa nastepuje co roku, we wszystkich cywilizowanych Krajach Swiata, inaczej rozwijalibysmy sie do tylu...i na klamstwach !!
brat nauczycielki liceum
2016-10-10 19:33:31
14 tygodni w roku wolnego ( przerwy świąteczne, ferie, wakacje), 2 razy ( w karierze zawodowej)prawo do rocznego w pełni płatnego urlopu na regenerację sił, kto inny tak ma ?? Czy coś jeszcze "jaśniepaństwu " zafundować....?? DO ROBOTY !!! WSTYDŹCIE SIĘ....
PIS zabierać łapska od naszych dzieci
2016-10-10 18:14:14
nie zgadzam się by uczono ich w szkole ideologii faszyzmu
Simca
2016-10-10 17:09:37
ZNP - czytaj przybudówka SLD, obecnie zbrojne ramię KOD.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA