niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zamiana w Radzie Miasta

Zamiana w Radzie Miasta

Zamiana w Radzie Miasta
Data publikacji: 2015-12-08 14:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 785 46980

Filar klubu radnych PiS w Radzie Miasta Szczecin - Piotr Jania został wojewodą zachodniopomorskim. Oznacza to, że w jego miejsce w RM zajmie Krzysztof Piotrowski (na zdj. z prawej) - były prezes stoczniowego holdingu.

Jania wcześnie był radnym IV i VI kadencji. W ostatnich wyborach dostał się do Rady Miasta Szczecin głosami 1694 osób. Był przewodniczącym komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności oraz członkiem trzech innych komisji - Inicjatyw Społecznych, Rozwoju, Promocji i Gospodarki Morskiej i Edukacji . Wchodził także w skład Miejskiej Komisji Wyborczej.

Po wyborze na wojewodę miejsce Jani w Radzie Miasta zajmie Krzysztof Piotrowski - były prezes Stoczni Szczecińskiej Porta Holding SA. W lipcu 2002 roku sąd ogłosił upadłość Stoczni Szczecińśkiej Porta Holding SA. Członkowie zarządu firmy, w tym Piotrowski, zostali tymczasowo aresztowani. Prokuratura oskarżyła ich o narażenie spółki na szkody w wysokości ponad 63 mln zł. Proces eks zarządu rozpoczął się w październiku 2004 roku. Po sześciu latach sądowych batalii w październiku 2010 roku Sąd Najwyższy ostatecznie wszystkich uniewinnił.

(dar)

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Ja uważam
K.Piotorowski nadawał by się na szefa Szczecińskiego Parku Przemysłowego(administratora terenów Stoczni).
2015-12-08 19:50:44
Moim zdaniem
Piotrowski bardziej by się nadawał do nowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Może jeszcze tam trafi?
2015-12-08 15:56:56

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie