sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Drzazga czy ktoś inny?

Drzazga czy ktoś inny?

Drzazga czy ktoś inny?
Data publikacji: 2015-11-27 09:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1049 42453

Nieoficjalnie mówi się, że nowym wojewodą zachodniopomorskim może zostać Kazimierz Drzazga. Ale są też plotki, że nominacja będzie zaskoczeniem. A wtedy raczej nie będzie chodzić o radnego Drzazgę, bo o tej kandydaturze spekuluje się od wygrania przez PiS wyborów parlamentarnych.

Wciąż nie wiemy, kto zostanie wojewodą zachodniopomorskim. PiS nie ogłosił jeszcze swojego kandydata, a lokali działacze milczą w sprawie nazwisk. Nie jest wykluczone, że decyzję poznamy dopiero wówczas, kiedy wojewodę ogłosi premier Beata Szydło.

Na politycznej giełdzie nazwisk jest m.in. wiceprzewodniczący sejmiku Kazimierz Drzazga. Polityk ten choć nie dostał się do Senatu (wyprzedził go Tomasz Grodzki z PO), to uzyskał w wyborach parlamentarnych dobry wynik, a to może zostać docenione przez partyjną „górę” nominacją na wojewodę. Ale nie jest to jedyna osoba, o które mówi się w kontekście nowego szefa Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Niedawno pojawiło się nazwisko mecenasa Bartłomieja Sochańskiego, byłego prezydenta Szczecina, który popiera pomysł budowy w mieście pomnika Lecha Kaczyńskiego. Jednak Sochański w rozmowie z „Kurierem” mówił, że nie dostał takiej propozycji.

Mówi się też o Rafale Musze (brat Pawła Muchy, szefa klubu PiS w sejmiku), który w ostatnich wyborach startował do Sejmu. Partia może też sięgnąć szczecińskich radnych, wśród których jest np. Maciej Kopeć i Tomasz Hinc.

Nazwiskiem, które się pojawia się na giełdzie jest radna sejmiku Halina Szymańska. Ale w obliczu informacji, o której słyszymy od kilku dni, że do ostatecznego partyjnego pojedynku weszło dwóch kandydatów i są nimi mężczyźni, wygląda na to, że Szymańskiej nie ma w tym wyścigu.  ©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

NZ: Czy Kazimierz Drzazga, wiceprzewodniczący sejmiku, będzie nowym wojewodą?

 

 

Komentarze

rolo
Przecież ta drzazga ciągle się modli i zapatrzony jest w prezesa jak w świętość. Rzeczywiście jego kandydatura na wojewodę to obraz całego pisu. Przecież to oddany kościołowi człowiek - jak o nim opinia chodzi. Ja rozumiem wszystko ale tego zrozumieć nie mogę. Do czego my w tym kraju z takimi ludźmi dojdziemy. Cofamy się o 100 lat.
2015-11-27 15:27:26
Leo
ROZWALIĆ TEN UKLAD PLATFORMY I KRZYSTKA to Szczecin i szczecinianie będą się rozwijać.
2015-11-27 11:40:54
Grajmy w otwarte karty...,
A moze by tak Kurier rowniez podal... Polityczna przeszlosc i Polityczne powiazania w/w Kandydatow ??
2015-11-27 10:26:13
Edek
Z układów wykluczyć od lat 1990. niszczą szczecinian i Szczecin. Krzystka w pierwszej kolejności rozliczyć.
2015-11-27 10:17:11
Man
No same tuzy...
2015-11-27 09:45:06
To się okaże
Takie wróżenie z fusów, z którego nic nie wynika, jest bez sensu. Poczekamy, zobaczymy. Więcej cierpliwości, bo taką giełdę nazwisk może na poczekaniu stworzyć każdy mieszkaniec Szczecina, nawet dziecko.
2015-11-27 09:05:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie