wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Żałoba po prezydencie Pajorze

Żałoba po prezydencie Pajorze

Żałoba po prezydencie Pajorze
Data publikacji: 2017-01-19 18:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:15
Wywietleń: 1287 204451

Stargardzianie pogrążyli się w żałobie po zmarłym w środowy (18 stycznia) wieczór prezydencie miasta Sławomirze Pajorze. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (23 stycznia) na cmentarzu komunalnym w Stargardzie.

O g. 11 w Kolegiacie Najświętszej Marii Panny Królowej Świata zostanie wystawiona trumna z ciałem pana prezydenta, o g. 12 rozpocznie się msza św. pod przewodnictwem ks.arcbpa Andrzeja Dzięgi, a później (ok. g. 13.15) kondukt żałobny uda się na cmentarz, gdzie odbędzie się ceremonia pogrzebowa.

Trasa konduktu prowadzić będzie z Rynku Staromiejskiego ulicami: Kramarską, Kazimierza Wielkiego, Bolesława Chrobrego, św. Jana Chrzciciela, Czarnieckiego, Bogusława IV i Spokojną aż do cmentarza komunalnego przy ul. Kościuszki.

Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w ostatniej drodze prezydenta. Dla osób starszych, niepełnosprawnych i mających problem z poruszaniem się podstawione zostaną bezpłatne autobusy. Od czwartkowego poranka w ratuszu przy Rynku Staromiejskim oraz budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego wystawiono księgi kondolencyjne, do których w g. 8-16 mogą się wpisywać wszyscy chętni.

Ze względu na śmierć S. Pajora od czwartku (19 stycznia) do północy w poniedziałek (23 stycznia) w mieście trwać będzie czas żałoby i nie odbędą się wszystkie zaplanowane wcześniej imprezy o charakterze rozrywkowym. ©℗

(gra)

 

Komentarze

obo
" i nie odbędą się wszystkie zaplanowane wcześniej imprezy" -i nie odbędzie się żadna z zaplanowanych wcześniej imprez. Wyrazy współczucia dla Rodziny -to był bardzo porządny człowiek.
2017-01-20 10:36:59
paczpan
Rozumiem nieszczęście jakie spotkało rodzinę zmarłego i głównie oni powinni przechodzić przez żałobę no i znajomi którzy byli bliscy zmarłemu ale żałoba w całym mieście? pachnie mi to komuną i bałwochwalstwem nie podważam stwierdzenia że to był dobry człowiek ale wydaje mi się że taka "żałoba państwowa" jest nie na miejscu. Strach pomyśleć co się będzie działo gdy pan prezes zejdzie z tego padołu.
2017-01-20 08:26:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy