Niedziela, 16 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zakupy z głową

Data publikacji: 03 stycznia 2018 r. 08:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:59
Zakupy z głową
 

Grudzień i styczeń to gorący okres zakupów. Najpierw szukaliśmy prezentów i robiliśmy duże sprawunki na święta, teraz sklepy kuszą sezonowymi wyprzedażami. Korzystając z nich, warto pamiętać o kilku zasadach.

Wciąż wielu konsumentów jest przekonanych, że każdy sklep ma obowiązek przyjąć zwrot towaru, co do którego po zakupie się rozmyślimy. A zgodnie z obowiązującymi od ponad 20 lat przepisami, zależy to tylko od dobrej woli przedsiębiorcy.

– Jak zawsze o tej porze zgłasza się do nas sporo osób, które przed świętami zrobiły nieprzemyślane zakupy albo kupiły nietrafiony prezent, a teraz chcą zwrócić towar i denerwują się, gdy sprzedawca nie chce go przyjąć – mówi Longina Kaczmarek, miejski rzecznik konsumentów w Szczecinie. – Często też klienci się skarżą, że sklep wprawdzie przyjął zwrot, ale nie wypłacił gotówki, tylko przekazał ją w formie karty podarunkowej na kolejne zakupy. Trzeba to zaakceptować. Przypominamy, że zwrot zakupionego towaru zależy wyłącznie od dobrej woli właściciela placówki handlowej, od polityki konkretnego sklepu. Może przyjmować zwroty, ale nie musi. A jeśli przyjmuje zakupiony towar, ale oferuje zwrot pieniędzy na kartę podarunkową do wykorzystania w tym sklepie, to i tak dobrze, że nie zostajemy z niepotrzebną rzeczą.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 3 stycznia 2018 r.

Anna GNIAZDOWSKA

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

xxx
2018-01-03 20:58:41
Do poznaniak: nie macie swoich gazet
poznaniak
2018-01-03 12:39:41
ZAPRASZAMY ZA ZAKUPY DO POZNANIA.Z MOJEGO DOŚWIADCZENIA WIEM ,ZE MIESZKAŃCY SZCZECINA ODWIEDZAJĄ TŁUMNIE IKEĘ ORAZ INNE GALERIE HANDLOWE W POSZUKIWANIU TANICH OKAZJI NA WYPRZEDAŻACH. MAM WIEDZE ,ZE CO ZAMOŻNIEJSI SZCZECINIANIE KUPUJĄ W POZNANIU MIESZKANIA W CELACH INWESTYCYJNYCH LUB ABY TAM ZAMIESZKAĆ NA STARE LATA W NASZEJ ENKLAWIE DOBROBYTU I SŁOŃCA. W SZCZECINIE TOTALNA ZGNILIZNA I MOŻNA NABAWIĆ SIĘ REUMATYZMU.
,
2018-01-03 09:44:21
Dlaczego rzecznik mówi, jakby był rzecznikiem sklepów, a nie konsumentów? Co to za mówienie, że mamy się cieszyć, że i tak dostaliśmy bon do wykorzystania w sklepie? To, że są jakieś przepisy, nie znaczy, że trzeba od razu tak z góry traktować konsumentów. Sklepy żyją wyłącznie dzięki konsumentom.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA