Niedziela, 26 marca 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Zakończyły się Wojskowe Targi Służby i Pracy w Gryfinie [GALERIA]

Data publikacji: 18 marca 2023 r. 21:49
Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2023 r. 18:46
Zakończyły się Wojskowe Targi Służby i Pracy w Gryfinie
 

Zakończyły się dwudniowe (17 i 18 marca) Wojskowe Targi Służby i Pracy w Gryfinie. Wydarzenie w całości poświęcone było promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny.

Oficjalnego otwarcia targów dokonał m.in. wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki oraz burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn. Na zainteresowanych czekało wiele stoisk informacyjnych, gdzie można było zdobyć kompleksowe informacje o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego. Miłośnicy wojskowości mogli porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Było też sporo atrakcji towarzyszących targom, m.in. pokaz nowoczesnego sprzętu wojskowego, prezentacja pierwszej pomocy przedmedycznej, popis musztry paradnej. Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta przysięga ponad 130 ochotników Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w obecności gospodarzy miasta i zaproszonych gości, rodzin młodych żołnierzy i wielu mieszkańców gryfińskiej gminy.  

Tekst i fot. (akme)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ Edmund
2023-03-20 13:29:19
Zapomniałeś POdziękować tym żołnierzom WOT którzy uczestniczyli i wspierali WP i SG w obronie naszej granicy z Białorusią przed nielegalnymi migrantami, pomagali w sytuacjach powodziowych itp., katastrofie ekologicznej na Odrze oraz przy pomocy humanitarnej dla uchodźców z UK. Zapomniałeś o ich wsparciu dla naszej służby zdrowia w czasie pandemii ? Ci młodzi ludzie poświęcają swój czas i zdrowie dla wspierania społeczności lokalnych i chcą się w tym realizować.To źle ? Co ty zrobiłeś dla kraju?
Edmund
2023-03-20 12:41:59
Skoro ta ich tzw.....praca będzie się ograniczać do picia kawy i oglądania telewizji,to pewnikiem uwaźają źe nie będzie powodu źeby ich zaraz zabijać.Poza tym,gdy przyjdzie potrzeba rzeczywiście nastawić karku,to jestem pewien źe większość z nich dostarczy L4.
klemens
2023-03-20 12:02:06
mówi się chętnym , że będą musieli zabijać , a może sami też zginą ?
Ck
2023-03-19 18:33:50
Każdy pracodawca ma obowiązek poinformowania kandydata do pracy o tzw ryzyku zawodowym związanych z proponowaną praca. Ciekawi mnie czy ci kandydaci zostali poinformowani że jeżeli się zacznie (a napewno się zacznie), to ci chętni tych poborów i innych profitów wojskowych będą wysłani na front wschodni pod Donbas albo pod Lublin czy Rzeszów.
sew
2023-03-19 15:51:28
Bardzo proszę o wstępowanie do WOT i służby wojskowej zawodowej,warto dla kraju i to także świetna przygoda.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA