sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zaiskrzyło na otwarciu hali

Zaiskrzyło na otwarciu hali [GALERIA, FILM]

Zaiskrzyło na otwarciu hali
Data publikacji: 2015-11-25 18:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 4175 42184

Efekty specjalne towarzyszyły otwarciu nowej hali produkcyjnej zakładu KK Wind Solutions w Szczecinie Dąbiu. Firma, dostarczająca m.in. systemy sterownicze dla energetyki wiatrowej, rozwija się i wciąż zwiększa zatrudnienie. Obecnie w szczecińskiej fabryce pracuje ponad 450 osób.

Należący do duńskiego koncernu zakład w Dąbiu działa od 12 lat. Strategicznym klientem i odbiorcą jego produktów jest Siemens, ale są też inne firmy. Ostatnio dołączył do nich niemiecki Senvion.

– W najbliższych trzech latach planujemy dynamicznie rozwijać działalność serwisową – zapowiedział w środę na konferencji Tommy G. Jespersen, prezes KK Wind Solutions. – Zajmie się tym nowa spółka z polskim personelem.

Dodał, że przewidywany tegoroczny obrót firmy to 650 mln zł. Są plany, aby w ciągu kolejnych trzech lat go podwoić.

W zakładzie w Polsce obecnie pracuje 450 osób, w tym 350 bezpośrednio przy produkcji. Cały koncern ma ok. 800 pracowników.

– Budowa nowej hali H5 rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku – poinformował Łukasz Andrzejczak, kierownik działu inżynieryjnego. – Obiekt ma 2000 m kw. powierzchni produkcyjnej i 1000 m kw. powierzchni socjalno-biurowej. Częścią inwestycji są parkingi dla 160 pracowników firmy.

W najbliższym czasie zakład w Dąbiu zamierza zatrudnić ok. 70 osób.

– Dziś zajmujemy łącznie ok. 17 tysięcy m kw. – mówił podczas uroczystego otwarcia hali Artur Wołoszyn, dyrektor zarządzający spółką. Dziękował spółce Prime Construction za terminowe zakończenie inwestycji.

Obecny na uroczystości prezydent miasta Piotr Krzystek podkreślił, że zakład w Dąbiu wpisuje się w strategię rozwoju Szczecina. List gratulacyjny od marszałka województwa przekazał władzom firmy Jacek Wójcikowski, dyrektor Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.

Ceremonia otwarcia hali, w której uczestniczyła także załoga, miała bogatą oprawę. Zanim przecięto symboliczną wstęgę i pomarańczowy kabel (nawiązujący do firmowego koloru), zaprezentowano film, w którym wypowiadali się pracownicy zakładu. Później odbył się pokaz działania cewki Tesli – iskrom towarzyszyło świecenie kolorowych neonówek i muzyka. Na koniec wjechał ogromy tort ze sztucznymi ogniami. Na skrzypcach elektrycznych zagrała Alexa.©℗ (ek)

Fot. Ryszard Pakieser

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OTWARCIA NOWEJ HALI

Zaiskrzyło na otwarciu hali

Komentarze

Adam
Najfajniejsze są foty, gdy tłum czeka na kawałek tortu. No wszyscy nagle żarłoczni i głodni... Niektóre ryjki tylko dlatego pojawiają się na takich spędach. Żenujące!
2015-11-25 21:22:42
Antoni
Szacunek dla INWESTORÓW i dla pana Krzystka ( ma Prezydent dobrą, gospodarską rękę ). Załodze gratulacje i życzenia , by się Wam przyjemnie i z zadowoleniem pracowało.Wraz z dobrą jakością pracy i wydajnością pójdą i dobre wynagrodzenia oraz premie. Postarajcie się i nie spieprzcie tego DARU.
2015-11-25 20:02:26
Żałosne to gremialne przecinanie wstęgi. Jakieś takie robienie sieczki.
Już miałem nic nie pisać. Jednak żałosne.
2015-11-25 19:17:53
roger
a poswiecenia nie było? pogaństwo
2015-11-25 18:49:33
tom
Witam Bardzo prosimy o pomoc i udostępnianie... https://www.siepomaga.pl/ubostwo
2015-11-25 17:54:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie