czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zaiskrzyło na otwarciu hali

Zaiskrzyło na otwarciu hali [GALERIA, FILM]

Zaiskrzyło na otwarciu hali
Data publikacji: 2015-11-25 18:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 3913 42184

Efekty specjalne towarzyszyły otwarciu nowej hali produkcyjnej zakładu KK Wind Solutions w Szczecinie Dąbiu. Firma, dostarczająca m.in. systemy sterownicze dla energetyki wiatrowej, rozwija się i wciąż zwiększa zatrudnienie. Obecnie w szczecińskiej fabryce pracuje ponad 450 osób.

Należący do duńskiego koncernu zakład w Dąbiu działa od 12 lat. Strategicznym klientem i odbiorcą jego produktów jest Siemens, ale są też inne firmy. Ostatnio dołączył do nich niemiecki Senvion.

– W najbliższych trzech latach planujemy dynamicznie rozwijać działalność serwisową – zapowiedział w środę na konferencji Tommy G. Jespersen, prezes KK Wind Solutions. – Zajmie się tym nowa spółka z polskim personelem.

Dodał, że przewidywany tegoroczny obrót firmy to 650 mln zł. Są plany, aby w ciągu kolejnych trzech lat go podwoić.

W zakładzie w Polsce obecnie pracuje 450 osób, w tym 350 bezpośrednio przy produkcji. Cały koncern ma ok. 800 pracowników.

– Budowa nowej hali H5 rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku – poinformował Łukasz Andrzejczak, kierownik działu inżynieryjnego. – Obiekt ma 2000 m kw. powierzchni produkcyjnej i 1000 m kw. powierzchni socjalno-biurowej. Częścią inwestycji są parkingi dla 160 pracowników firmy.

W najbliższym czasie zakład w Dąbiu zamierza zatrudnić ok. 70 osób.

– Dziś zajmujemy łącznie ok. 17 tysięcy m kw. – mówił podczas uroczystego otwarcia hali Artur Wołoszyn, dyrektor zarządzający spółką. Dziękował spółce Prime Construction za terminowe zakończenie inwestycji.

Obecny na uroczystości prezydent miasta Piotr Krzystek podkreślił, że zakład w Dąbiu wpisuje się w strategię rozwoju Szczecina. List gratulacyjny od marszałka województwa przekazał władzom firmy Jacek Wójcikowski, dyrektor Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.

Ceremonia otwarcia hali, w której uczestniczyła także załoga, miała bogatą oprawę. Zanim przecięto symboliczną wstęgę i pomarańczowy kabel (nawiązujący do firmowego koloru), zaprezentowano film, w którym wypowiadali się pracownicy zakładu. Później odbył się pokaz działania cewki Tesli – iskrom towarzyszyło świecenie kolorowych neonówek i muzyka. Na koniec wjechał ogromy tort ze sztucznymi ogniami. Na skrzypcach elektrycznych zagrała Alexa.©℗ (ek)

Fot. Ryszard Pakieser

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OTWARCIA NOWEJ HALI

Zaiskrzyło na otwarciu hali

Komentarze

Adam
Najfajniejsze są foty, gdy tłum czeka na kawałek tortu. No wszyscy nagle żarłoczni i głodni... Niektóre ryjki tylko dlatego pojawiają się na takich spędach. Żenujące!
2015-11-25 21:22:42
Antoni
Szacunek dla INWESTORÓW i dla pana Krzystka ( ma Prezydent dobrą, gospodarską rękę ). Załodze gratulacje i życzenia , by się Wam przyjemnie i z zadowoleniem pracowało.Wraz z dobrą jakością pracy i wydajnością pójdą i dobre wynagrodzenia oraz premie. Postarajcie się i nie spieprzcie tego DARU.
2015-11-25 20:02:26
Żałosne to gremialne przecinanie wstęgi. Jakieś takie robienie sieczki.
Już miałem nic nie pisać. Jednak żałosne.
2015-11-25 19:17:53
roger
a poswiecenia nie było? pogaństwo
2015-11-25 18:49:33
tom
Witam Bardzo prosimy o pomoc i udostępnianie... https://www.siepomaga.pl/ubostwo
2015-11-25 17:54:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie