Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

PiS rekomenduje Andrzeja Jakubowskiego

Data publikacji: 04 lipca 2018 r. 21:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:14
PiS rekomenduje Andrzeja Jakubowskiego
 

Zarząd okręgu Prawa i Sprawiedliwości zarekomendował Andrzeja Jakubowskiego jako kandydata na prezydenta Koszalina w nadchodzących wyborach samorządowych. Ostateczną decyzję podejmie Komitet Polityczny partii.

Andrzej Jakubowski ma 65 lat, żonaty, dwoje dorosłych dzieci. Od 2016 roku jest kanclerzem Uniwersytetu Szczecińskiego. PiS przedstawia go jako osobę bezpartyjną. Jednak polityka jest ważna w życiu kandydata, bo w latach 2003-2016 był członkiem Platformy Obywatelskiej. Z jej ramienia został najpierw wiceprezydentem Koszalina od 2006 roku, wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego od 2010, a następnie radnym miejskim i wiceprzewodniczącym samorządu od 2014 r. W następnym roku niespodziewanie zrzekł się mandatu i objął posadę zastępcy burmistrza Gościna w ościennym powiecie kołobrzeskim. Potem powołany na stanowisko kanclerza US. Zdecydował się przyjąć ofertę PiS, aby być otwartym na głos mieszkańców w zarządzaniu i strategii rozwoju miasta. Zauważa też zmiany polityczne w kraju.

- Uważam, że współpraca z rządem jest korzystna dla samorządu - stwierdził kandydat na prezydenta Koszalina.

Aspiracje zgłosili także: urzędująca głowa miasta Piotr Jedliński z poparciem PO, Wiktor Kamieniarz z „Paktu dla Koszalina” i Jerzy Zaroda z SLD.

Paweł Szefernaker, szef zarządu okręgu PiS, podał też, iż jeśli partia wygra nadchodzące wybory samorządowe w Koszalinie, to funkcje zastępców głowy miasta obejmą: Artur Wiśniewski - radny miejski i nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego,  oraz Jakub Pyżanowski - prezes okręgu partii Porozumienie i dyrektor Gminnego Zakładu Komunalnego w sąsiednim Sianowie. ©℗

(m)
Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Skandal
2018-07-05 06:39:12
Długo musiał wypierać się swojej macierzystej Platformy, skoro wzięli go do PiSu ;/
Wszystko inne...
2018-07-05 01:07:48
Byle tylko Nie PO-lityczne Lewactwo...!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA