Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Zagroda Jamneńska doceniona. Najlepszy produkt turystyczny

Data publikacji: 2019-10-04 12:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-04 13:34
Zagroda Jamneńska doceniona. Najlepszy produkt turystyczny
Fot. Wiesław Miller  

– Nagroda jest wyróżnieniem dla ludzi, którzy swoją pracę włożyli przy realizacji tego projektu, a równocześnie zachętą do podjęcia nowych wyzwań – powiedział Krzysztof Jedynak, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum w Koszalinie. Placówka pochwaliła się certyfikatem za Najlepszy Produkt Turystyczny Pomorza Zachodniego 2019.

Wyróżnienie na początku miesiąca zostało na wręczone podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki w Kołobrzegu. Certyfikat, przyznany przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną, umożliwia ubieganie się o kolejne trofeum w konkursie ogólnopolskim. Polska Organizacja Turystyczna wyniki ogłosi w listopadzie br.

Zagroda Jamneńska została otwarta 7 kwietnia br. Skansen koszaliński kosztował 4,58 mln zł, ale był dofinansowany z funduszy unijnych. Wzbudza spore zainteresowanie, bo dotąd obiekt odwiedziło 2,7 tysiąca gości. Przykładowo w warsztatach tematycznych udział wzięło 1100 osób, a w Noc Muzeów stawiło się blisko tysiąc zwiedzających. Tutaj odbywają się co miesiąc jarmarki jamneńskie, połączone z koncertami muzycznymi, nie tylko na folkową nutę, albo Narodowe Czytanie czy plener fotograficzny. Nowość to zaplanowane na 7 listopada br. spotkanie z cyklu „Seminaria jamneńskie”. Tematem przygotowywanej konferencji inauguracyjnej będzie „Wieś pomorska. Przeszłość – teraźniejszość – przyszłość”. To nie koniec wydarzeń w tym roku.

– W grudniu Muzeum zaprosi mieszkańców na jarmark bożonarodzeniowy, aby wieloletniej tradycji stało się zadość, na pewno nie zabraknie wystawców, a klienci będą mieć okazję do kupienia oryginalnych prezentów od rękodzielników – zdradza plany Krzysztof Jedynak, p.o. dyrektora, który startuje w konkursie ogłoszonym przez ratusz na stanowisko szefa Muzeum. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: – Większość pracowników naszego Muzeum, od informatyka do administracji, zasłużyła na ten sukces – mówił o przyznanym placówce certyfikacie Krzysztof Jedynak. Obok siedzi Bogna Buziałkowska z Działu Rozwoju i Promocji Muzeum.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ