niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zadzwonił do ZUS: „Macie bombę”

Zadzwonił do ZUS: „Macie bombę”

Zadzwonił do ZUS: „Macie bombę”
Data publikacji: 2017-03-22 12:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:00
Wywietleń: 450 225781

Mieszkaniec Białogardu poinformował o podłożeniu bomby w jednej z siedzib Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Telefon postawił na nogi urzędników i policję.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (20 marca). Do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS-u w Toruniu zadzwonił starszy mężczyzna i powiadomił, że podłożył bombę w jednym z budynków ZUS, nie określił jednak, w której siedzibie. Po tych słowach mężczyzna rozłączył się.

Pracownikowi Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS-u udało się ustalić, z jakiej miejscowości dzwonił mężczyzna. Okazało się, że telefon wykonano z Białogardu. 

O możliwym podłożeniu bomby natychmiast poinformowano dyżurnego białogardzkiej policji. Zaalarmowani mundurowi sprawdzili siedzibę ZUS-u w Białogardzie. Na szczęście, był to fałszywy alarm.

– Już po godzinie od zdarzenia policjanci ustalili sprawcę zdarzenia, którym okazał się 65-letni mieszkaniec Białogardu – relacjonuje st. sierż. Kinga Plucińska-Gudełajska z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. – Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że powodem jego zachowania był fakt, iż ma trudną sytuację życiową. Od mężczyzny była wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu. Prowadzący sprawę policjanci nie ujawnili żadnych materiałów pirotechnicznych.  65-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

(żan)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Bezpieczeństwo
Bardzo logiczne rozumowanie, że jeśli ktoś zadzwonił z jakiegoś miasta, to na pewno musiało to dotyczyć właśnie tej miejscowości. A co, gdyby chodziło o inne miasto?
2017-03-22 12:32:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy