Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Żądania syndyka bezpodstawne. Batalia w sądach jeszcze trwa...

Data publikacji: 23 stycznia 2019 r. 07:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Żądania syndyka bezpodstawne. Batalia w sądach jeszcze trwa...
 

Trwa batalia sądowa pana Stefana Pachulczaka ze Świnoujścia, który przez pięć lat walczył o wydanie aktu notarialnego za mieszkanie, które kupił. I gdy już się wydawało, że wszystko zakończyło się happy endem syndyk zażądał od emerytowanego górnika 47 tysięcy złotych opłaty za czas, gdy ten mieszkał w lokalu nie mając prawa własności. We wtorek (22 stycznia) świnoujski sąd oddalił powództwo, ale pan Stefan spodziewa się, że to jeszcze nie koniec batalii.

„Kurier” o sprawie pisał wielokrotnie. Stefan Pachulczak to emerytowany górnik z Knurowa na Śląsku. Samotnie wychowuje syna Mariusza z zespołem Downa. W Świnoujściu postanowili zamieszkać ze względu na zły stan zdrowia Mariusza, który lepiej czuje się nad morzem. Pan Stefan kupił za 200 tysięcy zł mieszkanie. Deweloper pieniądze wziął, a następnie ogłosił upadłość. Pan Stefan dowiedział się, że mieszkanie - formalnie - nie należy do niego, bo nie zdążył podpisać aktu notarialnego. Walka o mieszkanie trwała pięć lat i zakończyła się pozytywnie dla pana Stefana i jego syna. Teraz jednak syndyk zażądał ponad 47 tysięcy za bezumowne korzystanie z lokalu mieszkalnego.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 23 stycznia 2019 r.

Tekst i fot. BaT

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

znudzony
2019-01-23 13:36:50
Tak wygląda przestrzegania prawa własności w Polsce. W normalnym kraju stałby się właścicielem w momencie dokonania zapłaty niezależnie od towarzyszących temu szpargałów. U nas obowiązuje prawo papierowe, a nie faktyczne. Lepsza kasta nie ma odwagi być gangsterami z bronią w ręku, dlatego przywala obywatelom po łbie stosem makulatury. Trudno walczyć w kisielu, a polskie prawo to kisiel.
sweet home
2019-01-23 08:12:18
Nie można tego traktować spokojnie. Nie można.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA