niedziela, 18 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ojciec z chorym synem trafi na bruk?

Ojciec z chorym synem trafi na bruk?

Ojciec z chorym synem trafi na bruk?
Data publikacji: 2018-03-16 00:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:36
Wywietleń: 2701 318567

Niebywałej podłości doświadczył Stefan Pachulczak i jego niepełnosprawny syn Mariusz. Emerytowany górnik kupił za 200 tysięcy zł mieszkanie w Świnoujściu. Deweloper pieniądze wziął i… ogłosił upadłość. Pan Stefan podpisał umowę przedwstępną, aktu notarialnego – nie zdążył. Dzisiaj mężczyzna walczy o sprawiedliwość w sądach.

Stefan Pachulczak to emerytowany górnik z Knurowa na Śląsku. Samotnie wychowuje syna Mariusza z zespołem Downa. Młody człowiek choruje na niedoczynność tarczycy. Lekarz zalecił kurację nad morzem. Tak kilka lat temu trafili do Świnoujścia.

– Chciałem, żeby syn poczuł się lepiej. To było chucherko. On się na Śląsku dusił. Pobyt w Świnoujściu dobrze mu zrobił, ale dwa tygodnie to było za mało. Zacząłem więc rozważać przeprowadzkę do Świnoujścia. Osoba, u której wykupiliśmy noclegi, powiedziała mi o nowym budynku, w którym kupowała kolejne mieszkanie na wynajem. Znajdowało się w pobliżu przeprawy promowej i Parku Zdrojowego. Dobra lokalizacja. W razie potrzeby szybko można przeprawić się Bielikiem i dotrzeć do dworca kolejowego, żeby pojechać na Śląsk. No i podjęliśmy decyzję, żeby zamieszkać nad morzem, gdzie mój syn mógłby się skuteczniej leczyć – opowiada S. Pachulczak.

W mieszkanie pan Stefan włożył oszczędności życia swoje i rodziców. Sam zmaga się z niepełnosprawnością. Emerytura górnicza pozwoliła wziąć niewielkie kredyty na wykończenie mieszkania. Ale szybko zaczęły się problemy. 

Teraz walczy o swoje w sądach, ale tam otrzymuje kolejne ciosy. Przegrywa, więc wciąż żyje w strachu przed eksmisją. 

– Ja to mieszkanie kupiłem za własne pieniądze. Włożyłem w to dorobek życia. To miało być zabezpieczenie na przyszłość dla mojego syna. A dzisiaj jestem traktowany jak przestępca. To nie ja powinienem mieć problemy, ale osoby, które doprowadziły do tego, że ja i mój syn znaleźliśmy się w tej sytuacji – mówi Stefan Pachulczak. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 16 marca 2018 r.

 Tekst i fot. Bartosz Turlejski

Komentarze

mieszkanka Świnoujścia
W sytuacji, kiedy ojca i chorego syna dotyka tak okrutny LOS i TAK PODŁE TRAKTOWANIE powinny zareagować władze tak bogatego miasta, jakim jest Świnoujście. Gdzie jest taka pomoc, na razie doraźna a jak będzie potrzeba to zaproponować rozwiązanie docelowe !!! Bogate miasto, służby socjalne takie jak MOPR, komisje mieszkaniowe. RATUJMY TYCH POKRZYWDZONYCH LUDZI !!!
2018-03-16 17:51:09
Victor
Ta sprawa budzi olbrzymieemocje. Preawo prawem ale pozostaje jeszcze taki ,,drobiazg,,jak zwykła ludzka uczciwość. Syndyk powinien scigać dewelopera a nie ucciwego obywatela. Gdzie jest pan mionioster, który tak chetnie pokazuje się przed kamerami. Przecież wystarczy jego jednadecyzja. Czy los tych dwóch skrzywdzonych, go nie interesuje???
2018-03-16 12:18:15
Pablos
Wniosek jest prosty. Inwestowanie chociażby 1 złotówki w Polsce jest oszołomstwem. Ku przestrodze potencjonalnym powracającym z emigracji :-(
2018-03-16 12:15:19
rty
PiS rządził w latach 2005-07 z Lepperem i Giertychem...
2018-03-16 12:04:29
Dopiero od 25.10.2015 r. wprowadza sie w RP - Prawo i Sprawiedliwosc
Trzeba bylo nie brac Udzialu az przez 70 lat (1945-2015) w roznego rodzaju PO-chodach 1-szo Majowych i Akademiach Pazdziernikowych... to zapewne juz dawno, nie bylo by w Polsce takich Problemow... i w "Wymiarze nie-Sprawiedliwosci" majac na Uwadze byla KRS-wa...!!
2018-03-16 11:34:00
Zygmunt
Może to dziwne,ale wierzę że p.prokurator generalny i min.sprawiedliwości Z.Ziobro zainteresuje się tą sprawą.I doprowadzi do "happy endu".
2018-03-16 09:51:13
do @Prawda
do budy ruski trolu
2018-03-16 09:17:34
jsk
O widze tu sporo prawaków...
2018-03-16 09:14:11
@Prawda
Szczekających to masz UBywateli PRL stających w obronie skompromitowanych sądów.
2018-03-16 08:45:08
Prawda
Tu jeszcze powinny wykazać się praktyczna pomocą szczekające organizacje pro-life.
2018-03-16 07:31:50
$
Widać, jak działa rzecznik konsumentów.
2018-03-16 06:36:01
b
o ! i kurier dowiedział się o sprawie i nie nadaje tylko o kodzie i zwierząt obrońcach
2018-03-16 05:16:44
Nocny Marek
Oglądałem program w tv.o tym Panu i krzywdzie jakiej doznaje w tzw majestacie prawa.To jeszcze jeden przykład na to aby kupować na rynku nieuchomości to co już jest a nie wirtualne mieszkania które już lada chwila będą....taaa. Ciekawy jestem, czy deweloper też będzie wyeksmitowany ze swojego mieszkania,a mieszkanie zlicytowane? Wątpię. Coś tu jest nie tak.
2018-03-16 04:11:17