Sobota 03 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Zaczyna się przebudowa pętli „Police Rynek”. Autobusy objazdami

Data publikacji: 2019-07-21 20:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:46
Zaczyna się przebudowa pętli „Police Rynek”. Autobusy objazdami
 

Zaczyna się przebudowa pętli autobusowej „Police Rynek”. Z tego powodu od poniedziałku (22 lipca) wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 101, 102, 103, 106, 111, 524 i 526, a także samorządowej, działkowej i plażowej. Prace na pl. Chrobrego mają potrwać do końca października.

Linia 101:

• między przystankami „Police Mścięcino Krzyżówka” i „Police Dubois” autobusy w obu kierunkach będą kursować objazdem ulicami Mazurską i Kołłątaja; w obu kierunkach nie będą obsługiwane przystanki „Police Wojska Polskiego” i „Police Rynek”; w kierunku pętli „Police Jasienica Pętla” uruchomione zostaną przystanki zastępcze („Police Mazurska Kościół” - wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53612, „Police Kołłątaja” - wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53511); w kierunku pętli „Plac Rodła” uruchomione zostaną przystanki zastępcze („Police Kołłątaja”- tymczasowy na ul. Kołłątaja za skrzyżowaniem z ul. Grunwaldzką, nr 53512, „Police Mazurska Kościół” -  wspólny z linią 103 w kierunku Głębokiego, nr 53611).

Linia 102:

• między przystankami „Police Mścięcino Krzyżówka” i „Police Grunwaldzka” autobusy w obu kierunkach będą kursować objazdem ulicami Mazurską i Kołłątaja; w obu kierunkach nie będą obsługiwane przystanki „Police Wojska Polskiego” i „Police Rynek”; w kierunku pętli „Police Tanowska Szkoła” uruchomione zostaną przystanki zastępcze („Police Mazurska Kościół” - wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53612, „Police Kołłątaja”- wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53511); w kierunku pętli „Gocław” uruchomione zostaną przystanki zastępcze („Police Kołłątaja” - tymczasowy na ul. Kołłątaja za skrzyżowaniem z ul. Grunwaldzką, nr 53512, „Police Mazurska Kościół” - wspólny z linią 103 w kierunku Głębokiego, nr 53611).

Linia 103:

• kursy wykonywane dotąd do pętli „Police Rynek” skrócone zostaną do przystanku „Police Kołłątaja” (nr 53511); kursy do pętli „Police Zakłady Chemiczne” będą bez zmian, z wyłączeniem obsługi przystanku „Police Rynek”; w kierunku pętli „Głębokie” będzie dodatkowy przystanek tymczasowy „Police Kołłątaja” (na ul. Kołłątaja za skrzyżowaniem z ul. Grunwaldzką, nr 53512), który działać będzie jako przelotowy dla kursów  z pętli „Police Zakłady Chemiczne” oraz jako początkowy dla kursów dotychczas realizowanych z pętli „Police Rynek”.

Linia 106:

• dla kursów wykonywanych dotąd do pętli „Police Rynek” obowiązywać będzie objazd: od przejazdu kolejowego ulicami Batorego, Szkolną i Kołłątaja do przystanku końcowego „Police Kołłątaja” (przystanek wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53511); w tym kierunku nie będą obsługiwane przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Rynek”, natomiast uruchomiony zostanie przystanek zastępczy „Police Szkolna” (wspólny z linią 111 w kierunku pętli „Police Zajezdnia”, nr 53412); w kierunku pętli „Głębokie” nie będzie obsługiwany przystanek „Police Rynek”, kursy rozpoczynać się będą na przystanku „Police Kołłątaja” (wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53511).

Linia 111:

• kursy wykonywane dotychczas do pętli „Police Rynek” lub „Police Jasienica Pętla” będą do przystanku „Police Szkolna” bez zmian, następnie autobusy zawracać będą na wysokości dworca kolejowego i ulicami Szkolną i Kołłątaja dojadą do przystanku końcowego „Police Kołłątaja” ( wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53511), ewentualnie dalej w kierunku pętli „Police Jasienica Pętla”; w tym kierunku nie będą obsługiwane przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Rynek”; w kierunku pętli „Police Zajezdnia” nie będzie obsługiwany przystanek „Police Rynek”, kursy rozpoczynać się będą na przystanku „Police Kołłątaja” (wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53511);
w przypadku kursów w relacji Police Jasienica Pętla – Police Zajezdnia od przystanku „Police Dubois” autobusy kursować będą ulicami Kościuszki, Grunwaldzką, Sikorskiego, Szkolną i Kołłątaja do przystanku „Police Kołłątaja” (wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53511) i dalej bez zmian.

Linia 524:

• w obu kierunkach nie będą obsługiwane przystanki „Police Rynek”; w kierunku pętli „Police Zajezdnia” lub „Police Jasienica Pętla” uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek tymczasowy „Police Kołłątaja” (na ul. Kołłątaja za skrzyżowaniem z ul. Grunwaldzką, nr 53512).

Linia 526:

• między przystankami „Police Mścięcino Krzyżówka” i „Police Grunwaldzka” autobusy w obu kierunkach będą kursować objazdem ulicami Mazurską i Kołłątaja; w obu kierunkach nie będą obsługiwane przystanki „Police Wojska Polskiego” i „Police Rynek”; w kierunku pętli „Police Zajezdnia” uruchomione zostaną przystanki zastępcze („Police Mazurska Kościół” - wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53612, „Police Kołłątaja” -  wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53511); w kierunku pętli „Dworzec Główny” uruchomione zostaną przystanki zastępcze („Police Kołłątaja” - tymczasowy na ul. Kołłątaja za skrzyżowaniem z ul. Grunwaldzką, nr 53512, „Police Mazurska Kościół” - wspólny z linią 103 w kierunku Głębokiego, nr 53611).

Linie 109 i 110:

• kursy wykonywane dotąd do pętli „Police Rynek” będą do przystanku „Police Szkolna” bez zmian, następnie autobusy zawracać będą na wysokości dworca kolejowego i ulicami Szkolną i Kołłątaja dojadą do przystanku końcowego „Police Kołłątaja” (wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53511); w tym kierunku nie będą obsługiwane przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Rynek”; w kierunku pętli „Police Tanowska Szkoła” lub „Siedlice Pętla” nie będzie obsługiwany przystanek „Police Rynek”, kursy rozpoczynać się będą na przystanku „Police Kołłątaja” (wspólny z linią 103 w kierunku Zakładów Chemicznych, nr 53511).

Wszystkie linie kursują według dotychczas obowiązujących rozkładów jazdy.

Linia Samorządowa, Linia Działkowa i Linia Plażowa: 

• między przystankami „Police MOK” i „Police Dubois” autobusy w obu kierunkach będą kursować objazdem ulicami Batorego, Szkolną i Kołłątaja; w kierunku Jasienica Pętla uruchomiony zostanie przystanek zastępczy „Police Kołłątaja”; w kierunku Osiedle Chemik” uruchomione zostaną przystanki zastępcze „Police Kołłątaja” i  „Police Dworzec”; w obu kierunkach nie będzie obsługiwany przystanek „Police Grunwaldzka”

Na węźle przesiadkowym przy placu Chrobrego zostanie wymieniona nawierzchnia, powstaną perony, miejsca parkingowe oraz stanowiska dla rowerów. Będą nowe wiaty autobusowe, chodniki, oświetlenie i kanalizacja, informacja elektroniczna dla pasażerów. Powstanie "park & ride" i "bike&ride". 

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag z siedzibą w Pruszkowie, która jako jedyna złożyła ofertę. Ma się z nią uporać do końca października br.

Modernizacja węzła przesiadkowego będzie kosztować Police 2 150 589,68 zł. Urząd Marszałkowski z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 przeznaczy dla gminy ponad 800 tys. zł.

(g)

Fot. Mirosław Winconek 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA