piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Remontują drogę. Do Polic przez Głębokie

Remontują drogę. Do Polic przez Głębokie

Remontują drogę. Do Polic przez Głębokie
Data publikacji: 2019-07-18 19:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26 12:30
Wywietleń: 1778 403399

Przebudowa fragmentu drogi pomiędzy Policami a Szczecinem rozpocznie się w piątek (19 lipca) w godzinach porannych. To tzw. odcinek leśny od wiaduktu przy ulicy Asfaltowej w Policach do początku Przęsocina.

W pierwszym etapie prac ruch wahadłowy zostanie wprowadzony w dwóch miejscach: od wiaduktu w stronę Szczecina, od Przęsocina w stronę Polic. Będzie on sterowany sygnalizacją świetlną.

- Apelujemy do kierowców, aby wybierali dojazd do Polic przez Głębokie lub ulicą Nadbrzeżną w Policach – tak by pomóc firmie, która remontuje ten odcinek, w sprawnym przeprowadzeniu prac – informuje Starostwo Powiatowe w Policach.

Inwestycja, którą w całości finansuje gmina Szczecin, kosztować będzie prawie 8,5 mln zł. Zgodnie z umową prace wykonywane przez firmę Strabag mają się zakończyć do 31 grudnia 2019 r. Inwestorem wiodącym jest powiat policki.

Efektem tej modernizacji ma być poprawa bezpieczeństwa kierowców i pieszych, lepszy dojazd do Szczecina i Polic oraz polepszenie płynności ruchu pojazdów osobowych i ciężarowych, co ograniczy negatywne oddziaływanie ruchu kołowego na środowisko naturalne.

Wartość całego projektu (4,04 km) wynosi prawie 20,9 mln zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 7 mln zł. Jak dodaje Mateusz Frąckowiak, koordynator ds. informacji Starostwa Powiatowego w Policach, inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. „Wsparcie rozwoju gospodarczego obszaru SOM poprzez poprawę dostępności terenów inwestycyjnych – przebudowa drogi Police – Szczecin przez m. Przęsocin”, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

(isz)

Fot. Starostwo Powiatowe Police

Remontują drogę. Do Polic przez Głębokie Remontują drogę. Do Polic przez Głębokie Remontują drogę. Do Polic przez Głębokie

Komentarze

Do Starostwo Powiatowe
jak przez Głębokie ? Przecież idioci ze Szczecina odpowiedzialni za inwestycje drogowe od dłuższego czasu w ogóle nie panują nad nimi. Aleja Wojska Polskiego jest zwężona aż w dwóch miejscach !!! przez przebudowy, przy czym jedna z nich miała być na ukończeniu, a to co przebudowywano na Alei WP miało być już dawno skończone bo... w grudniu ubiegłego roku. Już to widzę po wakacjach...
2019-07-19 08:31:59
Polskie miasto Lwów
Dla czego prace w tak ruchliwym miejscu nie są prowadzone przez 24 godziny? Czy główna droga do Polic i wioch na północ musi być zakorkowana pół roku?
2019-07-19 07:44:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie