Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zaćma bez limitów. Sprawdź, gdzie najkrócej poczekasz

Data publikacji: 10 lipca 2019 r. 08:16
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019 r. 13:17
Zaćma bez limitów. Sprawdź, gdzie najkrócej poczekasz
 

Od 1 kwietnia tego roku zabiegi usunięcia zaćmy nie są przez Narodowy Fundusz Zdrowia limitowane.  Płaci on za wszystkie wykonane w tym zakresie świadczenia. - Placówki medyczne mogą tak zorganizować pracę, by przyjmować jak najwięcej pacjentów - informuje Małgorzata Koszur, rzecznik Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ. W szczecińskich szpitalach: na Pomorzanach, MSWiA oraz wojewódzkim, a także w Stagardzie pacjenci są przyjmowani praktycznie na bieżąco. 

Pacjent ma prawo wyboru placówki, w której chce usunąć zaćmę, na terenie całej Polski. Na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ znajduje się Informator o Terminach Leczenia, z którego można się dowiedzieć, w której placówce czas oczekiwania jest najkrótszy. Po otwarciu przeglądarki, w ramce obok pytania „jakiego świadczenia szukasz?” należy wpisać słowo "zaćma" – wtedy pojawi się zdefiniowana nazwa zakresu: zabiegi w zakresie soczewki (zaćma). Należy wybrać nazwę województwa lub wpisać miejscowość, aby sprawdzić, gdzie czas oczekiwania, dla przypadków pilnych i stabilnych, jest najkrótszy. 

- W szczecińskich szpitalach - klinicznym nr 2 na Pomorzanach, MSWiA przy Jagiellońskiej, wojewódzkim przy ul. Arkońskiej - a także w Stargardzie - pacjenci przyjmowani są praktycznie na bieżąco - mówi Małgorzata Koszur. - Jeśli ktoś zechce skorzystać z tej okazji, może bez problemu zapisać się na pierwszą kwalifikującą do zabiegu wizytę. Jeśli ktoś czeka na zabieg w innym szpitalu, powinien jedynie zabrać stamtąd swoje skierowanie i przekazać je do nowo wybranej placówki. Szpital Kliniczny nr 2 na Pomorzanach oferuje  wysokiej jakości leczenie w dwóch klinikach okulistycznych. Konsultacje przeznaczone są dla osób, u których zdiagnozowano zaćmę. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę, lekarz dokona kwalifikacji do zabiegu i ustali plan leczenia.

Rejestracja odbywa się pod numerami telefonów: I Klinika Okulistyki - 91 466 11 19; II Klinika Okulistyki - 91 466 12 78.

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Znowu nasz geniusz - Zaćma bez limitów.
2019-07-10 09:29:46
Chcesz tylko dla siebie - proszę bardzo!!! Chcesz dla całej rodziny - proszę bardzo!!! Chcesz jeszcze więcej - bez limitu!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA