Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Zachodniopomorskie stawia na szlaki kajakowe. Powstaną kolejne przystanie

Data publikacji: 2019-05-12 17:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Zachodniopomorskie stawia na szlaki kajakowe. Powstaną kolejne przystanie
 

Dni Otwartych Funduszy Europejskich były okazją nie tylko do pochwalenia się zrealizowanymi w oparciu o nie projektami, ale również do podpisania umów na następne. Tak było między innymi w Karlinie. Podpisano tam dokument dotyczący rozwoju infrastruktury kajakowej na terenie Dorzecza Parsęty w oparciu o unijne środki.

Z jednej strony umowę podpisali przedstawiciele Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty Waldemar Miśko oraz Emilia Bury, z drugiej zaś członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Janusz Gromek. Wydarzenie jest znaczące, bo inwestycja, która ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku pochłonie blisko 5,57 mln zł. Dofinansowanie wyniesie przy tym 4,7 mln zł. 

– Będzie to dodatkowa atrakcja dla całego województwa – mówił na chwilę przed złożeniem podpisu Janusz Gromek.

O co dokładnie chodzi? O budowę przystani kajakowych na Parsęcie, na Piławie oraz na szlaku Pętli Szczecińskiej. Na Parsęcie inwestycje będą prowadzone w Tychówku, Białogardzie, Karlinie i Miechęcinie, a także w Byszynie oraz w Kołobrzegu. Powstaną tak całkowicie nowe przystanie lub zmodernizowane zostaną te istniejące. Chodzi nie tylko o same pomosty, ale i inną, potrzebną infrastrukturę. Będą między innymi ławki, stoły, wiaty, miejsca na ognisko, toalety, oświetlenie, punkty ładowania urządzeń mobilnych i monitoring. Cały szlak kajakowy na Parsęcie, zostanie oznakowany zgodnie z systemem znakowania szlaków kajakowych w województwie zachodniopomorskim.

Na Piławie pojawią się dwie przystanie, tj. w Bornem Sulinowie oraz Liszkowie i jedna tak zwana przenioska dla kajaków przy tamie w pobliżu Starowic. Pętla Szczecińska wzbogaci się o dwie stanice kajakowe: na jeziorach Wielimie oraz Wierzchowo. W ramach całego projektu opracowana zostanie koncepcja promocji produktu turystycznego, jakim będzie powstająca sieć szlaków kajakowych.©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gość
2019-05-14 05:06:40
Poprawna nazwa to: Pętla Szczecinecka
Kajakarz nedzielny
2019-05-12 21:21:14
Tylko nie wydajcie całej kasy na ładne przystanie , przy których przetniecie wstęgi i zrobicie zdjęcia . Zostawcie trochę kasy ,żeby zatrudnić obsługę . Bo na Redze są- np. w Gryficach_ przystanie czynne tylko w weekendy .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA