Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zachodniopomorskie plaże w kolorze blue

Data publikacji: 09 czerwca 2016 r. 10:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
Zachodniopomorskie plaże w kolorze blue
Plaża w Stepnicy kolejny raz otrzyma Błękitną Flagę.  

Dwadzieścia dwie Błękitne Flagi będą powiewały w zbliżającym się sezonie na zachodniopomorskich plażach oraz przystaniach żeglarskich.

Błękitna flaga jest międzynarodowym symbolem najwyższej jakości usług i gwarancją bezpieczeństwa nad wodą. Wyróżnienie przyznawane jest na rok. Tym razem błękitny znak zdobyło 31 polskich kąpielisk oraz sześć marin. Punktowano m.in.: czystość wody, plaży, działania na rzecz informacji i edukacji ekologicznej oraz jakość usług. 

W Zachodniopomorskiem wyróżnione zostały 22 plaże i przystanie żeglarskie. Wiele z nich zdobyło prestiżowy certyfikat już kolejny rok z rzędu.

Błękitnym rekordzistą jest gmina Rewal. Tu po raz kolejny wyróżniono sześć plaż – w Pobierowie, Pustkowie, Trzęsaczu, Rewalu, Niechorzu i Pogorzelicy. Gmina Dziwnów będzie się mogła pochwalić trzema błękitnymi kąpieliskami – w Dziwnowie, Dziwnówku i Międzywodziu. Flagę w kolorze blue otrzymało także kąpielisko w Międzyzdrojach, Świnoujściu i Mrzeżynie.

We wschodniej części naszego Wybrzeża wyróżniono kąpielisko w Grzybowie, dwie plaże w Kołobrzegu (plaża zachodnia i centralna), kąpielisko Nadbrzeżna w Ustroniu Morskim oraz plażę w Mielnie.

Międzynarodowa fundacja ocenia także standard i warunki na przystaniach żeglarskich. Trzeci rok z rzędu Błękitna Flaga przyznana została marinie w Wapnicy (gmina Międzyzdroje). Po raz ósmy otrzyma ją także świnoujska marina.

Wśród wyróżnionych jest też Camping Marina PTTK w Szczecinie. Jak podkreślają jurorzy, to jedna z nielicznych przystani w Polsce, która uzyskała Błękitną Flagę jako znak jakości usług świadczonych żeglarzom. Dodajmy, że w te wakacje plażowicze zobaczą także Błękitną Flagę na plaży w Stepnicy i Lubczynie.

(żan)

Fot. Cezary Martyniuk

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA