piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zachodniopomorskie plaże w kolorze blue

Zachodniopomorskie plaże w kolorze blue

Zachodniopomorskie plaże w kolorze blue
Data publikacji: 2016-06-09 10:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1421 138390

Dwadzieścia dwie Błękitne Flagi będą powiewały w zbliżającym się sezonie na zachodniopomorskich plażach oraz przystaniach żeglarskich.

Błękitna flaga jest międzynarodowym symbolem najwyższej jakości usług i gwarancją bezpieczeństwa nad wodą. Wyróżnienie przyznawane jest na rok. Tym razem błękitny znak zdobyło 31 polskich kąpielisk oraz sześć marin. Punktowano m.in.: czystość wody, plaży, działania na rzecz informacji i edukacji ekologicznej oraz jakość usług. 

W Zachodniopomorskiem wyróżnione zostały 22 plaże i przystanie żeglarskie. Wiele z nich zdobyło prestiżowy certyfikat już kolejny rok z rzędu.

Błękitnym rekordzistą jest gmina Rewal. Tu po raz kolejny wyróżniono sześć plaż – w Pobierowie, Pustkowie, Trzęsaczu, Rewalu, Niechorzu i Pogorzelicy. Gmina Dziwnów będzie się mogła pochwalić trzema błękitnymi kąpieliskami – w Dziwnowie, Dziwnówku i Międzywodziu. Flagę w kolorze blue otrzymało także kąpielisko w Międzyzdrojach, Świnoujściu i Mrzeżynie.

We wschodniej części naszego Wybrzeża wyróżniono kąpielisko w Grzybowie, dwie plaże w Kołobrzegu (plaża zachodnia i centralna), kąpielisko Nadbrzeżna w Ustroniu Morskim oraz plażę w Mielnie.

Międzynarodowa fundacja ocenia także standard i warunki na przystaniach żeglarskich. Trzeci rok z rzędu Błękitna Flaga przyznana została marinie w Wapnicy (gmina Międzyzdroje). Po raz ósmy otrzyma ją także świnoujska marina.

Wśród wyróżnionych jest też Camping Marina PTTK w Szczecinie. Jak podkreślają jurorzy, to jedna z nielicznych przystani w Polsce, która uzyskała Błękitną Flagę jako znak jakości usług świadczonych żeglarzom. Dodajmy, że w te wakacje plażowicze zobaczą także Błękitną Flagę na plaży w Stepnicy i Lubczynie.

(żan)

Fot. Cezary Martyniuk

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie