środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bilet zamiast mandatu

Bilet zamiast mandatu

Bilet zamiast mandatu
Data publikacji: 2015-08-11 12:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 936 11242

 Od niespełna dwóch tygodni szczecińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe rozdaje tym odpoczywającym, którzy wybierają niestrzeżone plaże, bilety na pilnowane przez ratowników kąpieliska. Za nami półmetek wakacji, podczas których w Szczecinie utonęły dwie osoby, właśnie w tych miejscach, gdzie nie ma co liczyć na błyskawiczną pomoc.  

- Na pomysł podarowania wejściówek wpadł wiceprezes Mirosław Gosieniecki - mówi Jacek Kleczaj, prezes WOPR. - Wszystko trzeba było uzgodnić z Zakładem Usług Komunalnych, tak by ten mógł sobie wprowadzić dane do systemu ewidencyjnego. Otrzymaliśmy sto biletów. Osoby, które je dostają są zaskoczone, reagują pozytywnie. My nie chcemy demonstrować naszej siły, radzimy, rozmawiamy, sugerujemy, po to, by jednak przekonać do tego, że bezpiecznie można kąpać się tylko pod okiem ratowników.

Jak podkreśla Jacek Kleczaj dzikie kąpieliska niezmiennie cieszą się w szczecinie popularnością. - Może nieco mniejszą niż w poprzednich latach, ale niestety problem wciąż jest. Są takie punkty na Odrze, że jeśli tylko tam popłyniemy, wiemy, że zastaniemy amatorów niebezpiecznej kąpieli. Zwłaszcza w północnych dzielnicach plażowicze często uciekają jak tylko nas czy inne służby widzą. Ostatnio wiele osób upodobało sobie Goplanę, a tam też przecież nie można pływać.  Ratownicy co prawda nie mają uprawnień, aby wystawiać mandat, ale gdy komuś on się należy wzywają straż miejską albo policję.©℗

E. KOLANOWSKA

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Robert STACHNIK

NZ: Jak plażować to tylko pod okiem ratowników!

Komentarze

były
Na pomysł rozdawania w ten sposób biletów wpadli pracownicy ZUKu w roku bodaj 2003 lub 2004. Byłem tego świadkiem a ratownicy z Katowic pewnie wpadli na to samoistnie. A tak w ogóle to kto na to wpadł jest nieistotne
2015-08-12 19:16:01
taki tam
do Szczecinianka Kąpielisk mamy oczywiście cztery ale kąpiel w innym miejscu niż kąpielisko strzeżone nie jest alternatywą tylko głupotą.
2015-08-12 19:11:48
Pawel
Na pomysł wpadli ratownicy z Katowic i to już w lipcu, a pan Prezes Gosieniecki tylko "zapożyczył" pomysł...
2015-08-12 04:51:13
Szczecinianka
Pytanie:ile tych strzeżonych kąpielisk jest w naszym otoczonym zewsząd wodą Szczecinie?...Arkonka,Głębokie,Dziewoklicz,Dąbie tylko czy aż tyle(w dodatku stale przepełnione),więc proszę się nie dziwić,że ludzie szukając ochłody wybierają często inną alternatywę.
2015-08-11 19:46:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie