Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Bilet zamiast mandatu

Data publikacji: 11 sierpnia 2015 r. 12:55
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Bilet zamiast mandatu
 

 Od niespełna dwóch tygodni szczecińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe rozdaje tym odpoczywającym, którzy wybierają niestrzeżone plaże, bilety na pilnowane przez ratowników kąpieliska. Za nami półmetek wakacji, podczas których w Szczecinie utonęły dwie osoby, właśnie w tych miejscach, gdzie nie ma co liczyć na błyskawiczną pomoc.  

- Na pomysł podarowania wejściówek wpadł wiceprezes Mirosław Gosieniecki - mówi Jacek Kleczaj, prezes WOPR. - Wszystko trzeba było uzgodnić z Zakładem Usług Komunalnych, tak by ten mógł sobie wprowadzić dane do systemu ewidencyjnego. Otrzymaliśmy sto biletów. Osoby, które je dostają są zaskoczone, reagują pozytywnie. My nie chcemy demonstrować naszej siły, radzimy, rozmawiamy, sugerujemy, po to, by jednak przekonać do tego, że bezpiecznie można kąpać się tylko pod okiem ratowników.

Jak podkreśla Jacek Kleczaj dzikie kąpieliska niezmiennie cieszą się w szczecinie popularnością. - Może nieco mniejszą niż w poprzednich latach, ale niestety problem wciąż jest. Są takie punkty na Odrze, że jeśli tylko tam popłyniemy, wiemy, że zastaniemy amatorów niebezpiecznej kąpieli. Zwłaszcza w północnych dzielnicach plażowicze często uciekają jak tylko nas czy inne służby widzą. Ostatnio wiele osób upodobało sobie Goplanę, a tam też przecież nie można pływać.  Ratownicy co prawda nie mają uprawnień, aby wystawiać mandat, ale gdy komuś on się należy wzywają straż miejską albo policję.©℗

E. KOLANOWSKA

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Robert STACHNIK

NZ: Jak plażować to tylko pod okiem ratowników!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

były
2015-08-12 19:16:01
Na pomysł rozdawania w ten sposób biletów wpadli pracownicy ZUKu w roku bodaj 2003 lub 2004. Byłem tego świadkiem a ratownicy z Katowic pewnie wpadli na to samoistnie. A tak w ogóle to kto na to wpadł jest nieistotne
taki tam
2015-08-12 19:11:48
do Szczecinianka Kąpielisk mamy oczywiście cztery ale kąpiel w innym miejscu niż kąpielisko strzeżone nie jest alternatywą tylko głupotą.
Pawel
2015-08-12 04:51:13
Na pomysł wpadli ratownicy z Katowic i to już w lipcu, a pan Prezes Gosieniecki tylko "zapożyczył" pomysł...
Szczecinianka
2015-08-11 19:46:50
Pytanie:ile tych strzeżonych kąpielisk jest w naszym otoczonym zewsząd wodą Szczecinie?...Arkonka,Głębokie,Dziewoklicz,Dąbie tylko czy aż tyle(w dodatku stale przepełnione),więc proszę się nie dziwić,że ludzie szukając ochłody wybierają często inną alternatywę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA