poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zachodniopomorski złoty pociąg

Zachodniopomorski złoty pociąg

Zachodniopomorski złoty pociąg
Data publikacji: 2017-05-29 18:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:09
Wywietleń: 3212 262531

Pociąg w kolorze złota dotarł w poniedziałek do szczecińskiego dworca Szczecin Główny, a witały go tłumy ciekawskich i pasjonatów kolei. Czy jest to zapowiedź złotego okresu kolei regionalnej na Pomorzu Zachodnim? Zapowiada się na to, że tak. Bo przyjazd tego pociągu, wyprodukowanego w Nowym Sączu, jest początkiem modernizacji całego taboru, którym dysponują Przewozy Regionalne. W sumie otrzymają one 17 nowoczesnych pociągów, które sfinansowane zostaną głównie z funduszy unijnych, za ok.770 milionów złotych.

Warto podkreślić, że poza obsługą linii regionalnych, będą one także obsługiwać Szczecińską Kolej Metropolitalną. Złoty pociąg ruszy na trasę  ze Szczecina do Kołobrzegu już 3 czerwca. - Niech jeździ bezpiecznie - powiedział podczas uroczystości marszałek województwa Olgierd Geblewicz. A my, jako jego potencjalni pasażerowie, dodajemy do tego bezpieczeństwa jeszcze...punktualność.

(mos)

Fot. UMWZ

 

Komentarze

Paw
@ "Brawo Marszałek Geblewicz Przynajmniej on coś robi dla rozwoju regionu, bo warszawka to ma nas gdzieś" d... jest od sr... a aktor od grania, tyle w temacie.Łaski nie robi za coś pobiera wynagrodzenie..
2017-05-31 12:50:59
Inż_mechanik
Czy ten złoty pociąg jest elektryczny i napędzany energią słoneczną bo tylko wówczas byłby nowoczesny. Klimatyzacja to nie wszystko. Układ obiegu klimatyzacji musi mieć monitoring czystości powietrza. Skąd pochodzą te kamienie na których są układane tory kolejowe i tramwajowe które są katastrofogenne i niebezpieczne. Ostatnio oddano do użytku 57 km tunelu pod Alpami w Szwajcarii (2 nitki po 10 m średnicy). Z tego powstało około 30 mln ton gruzu. Prawdopodobnie te kamienie służą w Europie do budowy dróg. Tam gdzie nie dotrzymuje się standardów w czasie budowy torów i w czasie eksploatacji tam mają miejsca katastrofy zwłaszcza pociągów towarowych (cysterny) o dużym nacisku na osie wagonów i przy dużych szybkościach na zakrętach oraz w czasie nagłych hamowań. W internecie łatwo wyszukać te zdarzenia (Francja, Hiszpania, Polska_wykolejenie cystern na trasie Szczecin Świnoujście czy w Szczecinie Dąbiu_cysterny z ciekłym amoniakiem_na szczęście nie nastąpiło rozszczelnienie cystern). Dlaczego Polska nie elektryfikuje trakcji kolejowych (napęd ekologiczny i i energia z polskiego złotego węgla) tylko funduje nam "złote" pociągi napędzane śmierdzącymi silnikami spalinowymi na paliwo płynne z eksportu. Co na to Ministerstwo Energii i Górnictwo, Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Zdrowia? Pozdrawiam i proszę o audyty energetyczne takich decyzji jak zakup pociągów z pieniędzy podatników. Czy Pan Marszałek Geblewicz tak rozporządza swoim domowym budżetem? Złe decyzje powodują katastrofy_np w Zamku Książąt Pomorskich_zawalenie 2 kondygnacji płn skrzydła budynku. Dlaczego nie ukończono Trasy Zamkowej i nie zabezpieczono przestrzeni pomiędzy nitki wjazdowej i wyjazdowej nad Odrą w rejonie Wałów Chrobrego (z tego też powodu zginął młody Człowiek w czasie zakończenia regat TTSR w 2013 w Szczecinie. ABSOLWENT POLITECHNIKI SZCZECIŃSKIEJ
2017-05-30 12:38:53
wiecznie niezadowoleni
Was to boli że coś się w tym regionie dzieje? że mamy najnowoczesniejsze pociagi w regionie? przestancie sie czepiac... jak nic nie robia to zle, jak robia to tez zle... wiezcie sie walnijcie w glowe albo spakujcie i do san escobar bo zyc sie nie chce z takimi marudami...
2017-05-30 11:47:11
Koszty
Ile kosztowała ta szopka powitalna ?
2017-05-30 09:06:43
Anka
A gdzie Pendolino taki sukces rządów PO i PSL?
2017-05-30 08:39:37
obserwator
marszałek KODU lansuje siebie
2017-05-30 08:31:26
@Złoty ??ale czy większy
Nie ma to, jak być malkontentem... Akurat w sezonie do Świnoujścia jeżdżą nawet potrójne, najdłuższe w Polsce.
2017-05-30 08:24:44
SromotnikBezwstydny
Jak widać, marszałek Geblewicz umie zadbać o Region, nawet podczas nieudacznych "rządów" centralnych. I tak trzymać!
2017-05-30 08:24:12
Złoty ??ale czy większy
A może lepiej niech kolejarze pomyślą i w sezonie wysyłają do Świnoujścia i Kołobrzegu podwójne składy a nie ludzie płaca i jada ubici jak śledzie w beczce...Ale władze wola takie imprezy na pokaz jak ta dzisiejsza..
2017-05-29 20:22:15
Brawo Marszałek Geblewicz
Przynajmniej on coś robi dla rozwoju regionu, bo warszawka to ma nas gdzieś
2017-05-29 19:13:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”