środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Objazdy po wypadku Pendolino

Objazdy po wypadku Pendolino

Objazdy po wypadku Pendolino
Data publikacji: 2017-04-08 15:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Wywietleń: 2190 236014

Po zdarzeniu na przejeździe w okolicy miejscowości Schodnia PLK wspólnie z przewoźnikami opracowały zmiany w komunikacji. W dniach 8-12 kwietnia 2017 roku pociągi PKP Intercity kursujące na trasie Świnoujście-Przemyśl, Warszawa-Wrocław i do Jeleniej Góry kierowane będą zmienioną trasą przez Strzelce Opolskie, z pominięciem stacji Lubliniec i dodatkowym postojem na stacji Kochanowice. Na odcinku Kochanowice-Lubliniec uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa.

Informacje o organizacji ruchu wygłaszane są na stacjach i w pociągach, a także można je uzyskać dzwoniąc pod numer infolinii 19 757 lub na stronie www.intercity.pl.

Za pociągi regionalne obowiązuje komunikacja autobusowa na odcinku Fosowskie-Opole Główne. Autobusy zastąpią 22 pociągi Przewozów Regionalnych dzienne. Podróżni na stacjach i w pociągach są na bieżąco informowani o organizacji ruchu.

Trwają prace nad przywróceniem ruchu na jednotorowym szlaku Chrząstowice-Ozimek. Służby techniczne PLK pracowały na miejscu całą noc. Uszkodzony pociąg został zabrany już z miejsca wypadku. Rozpoczynają się prace naprawcze. Wstępnie określono, że naprawy wymaga 450 podkładów, słup sieci trakcyjnej, potrzebna będzie również regulacja toru. Naprawa uszkodzonego torowiska planowana jest do środy (12 kwietnia). Prace będą trwały non stop.

* * *

W piątek (7 kwietnia) ok. 15.10 na przejeździe z sygnalizacją świetlną i dźwiękową na jednotorowym szlaku Chrząstowice-Ozimek doszło do zderzenia pociągu relacji Wrocław Główny-Warszawa Wschodnia ze stojącym na tym przejeździe TIR-em. Według policji na drodze prowadzącej do przejazdu ustawiony jest znak zakazujący wjazdu samochodom ciężarowym. Komisja ustali szczegółowe okoliczności zdarzenia i wyjaśni obecność samochodu na przejeździe. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informują, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo. Kierowcy ciężarówki przedstawiony już został zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

(p)

Na zdjęciu: Miejsce wypadku w miejscowości Schodnia niedaleko Ozimka na Opolszczyźnie

Fot. PAP/Krzysztof Świderski 

Komentarze

Tomejpn
Z jednej strony to współczuje i maszyniscie i pasazerom i temu kierowcy a z drugiej strony to na miejscu Policji to bym gosciowi poprostu dał po gębie kierowcy bo dopuscil sie tak wielkiej katastrofy że uwazam ze w morde powinien mu jakis mężczyzna z tej Policji dac po to żeby zobaczyl ze nie byl zwyklym dzieciakiem ktory sie bawil samochodami tylko wiele osob moglo zginąć przez niego i kraj ma miliardowe straty bo naprawa takiego pociagu bedzie kosztowala miliony nie licząc toru i akcji ratowniczej , nie jest to pierwszy i jedyny wypadek na tej trasie z udziałem nieuważnych kierowców z Białegostoku do Warszawy są nagrobki na przejazdach całe szczęscie że PLK modernizuje ten odcinek razem z przejazdami ktore likwiduje w poziomie szyn i buduje bezkolizyjne ale jest to o kilka lat za pozno bo dziesiątki osob juz nie zyje , Rząd powinien w Telewizji pokazywac caly czas reklamy albo programy jak sie konczy nieuważność na przejezdzie bo pod Łodzią w stronę Łowicza na linii kolejowej tez juz kilka czy kilkadziesiat osob zginelo i dopiero ludzie zaczeli uwazac a tym odcinku jest to nagminne niedawno jakaś baba tez wjechala pod pociag pod Opolen oprocz tego wypadku na tej samej trasie ale z Warszawy do Białegostoku jest nagrobek przy nagrobku na przejazdach i z Łodzi do Łowicza to samo . Trzeba by było nadmienić bardzo ważną rzecz że od Czerwca Unia otwiera kompletnie granice likwidując WIZY dla obywateli ze Wschodów którzy bedą przyjezdzac do Polski samochodami albo po samochody więc wypadków bedzie kilka razy wiecej bo na Ukrainie tam nikt nie uwaza na pociagi .o nie pociąg uderzył w Tira, ale Tir wjechał pod pociąg, poruszający się po szynach, na swym torze. To Tira nie powinno tam być. Swoją drogą to jedyny kraj w UE, w którym przygłupy masowo wjeżdżają pod pociągi, nagromadzenie takich zdarzeń i brak jakiejkowiek reakcji państwa i służb to niespotykana patologia.
2017-04-11 20:18:11

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie