Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Pijany z zakazem spowodował kolizję

Data publikacji: 2017-07-18 21:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:45
Pijany z zakazem spowodował kolizję
 

Mimo wielu apeli policji wciąż nie brakuje amatorów jazdy na podwójnym gazie. Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę.

W miniony weekend oficer dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał informację o tym, że kierujący volkswagenem wykonując manewry na parkingu przy ul. Lechickiej uderzył w elewację budynku. Następnie mimo usilnych starań nie mógł odjechać z miejsca zdarzenia. 

Przybyli na miejsce policjanci przerwali starania kierowcy i poddali go badaniu na trzeźwość. Wynik nie pozostawiał żadnych wątpliwości. Mężczyzna wydmuchał prawie 3,5 promila. Ponadto, podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 47-latek posiada aktualny zakaz prowadzenie wszelkich pojazdów. 

Ze względu na stan mężczyzny został on przewieziony do policyjnego aresztu i dopiero następnego dnia, po wytrzeźwieniu zostały wykonane dalsze czynności z jego udziałem. 47-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i spowodowania kolizji. 

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(n)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

1
2017-07-19 06:45:28
Powinna być kara, tyle ile promili, tyle lat bezwzględnego więzienia i zabrania prawa jazdy. W tym przypadku, posiedziałby 3,5 roku i po takim czasie (po zakończeniu kary) mógłby otrzymać prawko.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA