niedziela, 16 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zabawa u sąsiadów za miedzą. Pomellen świętuje 775-lecie

Zabawa u sąsiadów za miedzą. Pomellen świętuje 775-lecie

Zabawa u sąsiadów za miedzą. Pomellen świętuje 775-lecie
Data publikacji: 2018-08-03 17:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:17
Wywietleń: 2058 341603

W sobotę 4 sierpnia mieszkańcy przygranicznej wioski Pomellen będą świętować jej 775-lecie.Strzelanie z łuku, występ brzuchomówcy, jazda konna czy tańce pod gołym niebem, to tylko niektóre z licznych atrakcji zaplanowanych na ten dzień.

Już od rana, bo od godz. 6.30, amatorzy wędkowania, starsi i młodsi, będą mogli wspólnie połowić ryby w tamtejszym jeziorze. Potem na najmłodszych uczestników festynu będą czekać liczne konkursy, gry zręcznościowe i zajęcia plastyczne. Warto spróbować też jazdy konnej na mieszkającej tu klaczy Pasji.  

- Pasja to bardzo przyjazna klacz. Tutejsze dzieci już ją znają - mówi Marta, właścicielka i opiekunka Pasji.

Nie zabraknie też zabaw z klaunem czy dmuchanego zamku. 

- Pomellen ma specyficzny klimat. Nie tylko ze względu na swój urok i położenie, ale przede wszystkim ze względu na mieszkańców. Połowa z nich to Niemcy, druga Polacy. Żyjemy tu razem. Parkfest to nie tylko huczna impreza urodzinowa. To także okazja do wspólnej pracy i zabawy, które zawsze nas do siebie zbliżają - mówi Monika, od ośmiu lat mieszkanka Pomellen.

Podczas Parkfestu w tamtejszym kościele odbędą się też dwa krótkie przedstawienia.

- Nie będzie to teatr. Nie będzie to też kino. Raczej performance. Razem z Susanną, moją serdeczną niemiecką sąsiadką i autorką tego pomysłu, opowiemy Wam w obu językach, po polsku i po niemiecku, pewną tajemniczą historię. Serdecznie wszystkich zapraszamy - dodaje Monika.

Parkfest ma charakter otwarty. Mieszkańcy i organizatorzy imprezy, Stowarzyszenie Wędkarskie oraz Stowarzyszenie ds. rozwoju wsi Pomellen, zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Dzieci do lat 14 mają wstęp bezpłatny. Pozostali zapłacą 3 euro. Pomellen to najbardziej wysunięta na wschód wioska Meklemburgii-Pomorza Przedniego, położona 14 kilometrów na południowy zachód od Szczecina.  Sporo tu jezior, w tym Krummer i Pfingstsee. Podróż do Szczecina trwa autem nie dłużej jak 25 min.

Tekst i fot. MoD

Zabawa u sąsiadów za miedzą. Pomellen świętuje 775-lecie Zabawa u sąsiadów za miedzą. Pomellen świętuje 775-lecie Zabawa u sąsiadów za miedzą. Pomellen świętuje 775-lecie Zabawa u sąsiadów za miedzą. Pomellen świętuje 775-lecie

Komentarze

O nie
A tak poza tym to wszyscy zdrowi w rodzinie? Że tez mozna tak bezkarnie podsycac antagonizmy Wszyscy mamy jakieś lęki zwiazane z historią ale dzięki takim jak Ty jeszcze sie wzmacniają Co jeśli historia się powtórzy? Masz jakiś na to wpływ? Jakiś pomysł? Na festyn do Pomellen nie pojedziesz i zmienisz przyszłość? Daj się ludziom cieszyć wolnością życiem nie strasz glodem i wojną, większość Rodaków na tym festynie ma w rodzinie tych co to przezyli
2018-08-04 17:11:50
kopacz
Jacy sa wspaniali ci nazisci.Rozdawanie cukierkow nic nie kosztuje a 6 lat niewolniczej pracy ojca bez dnia odpoczynku to i owszem to kosztuje 200000 euro. Goscinni niemcy zapewniali niewolnikom polskim spanie ze swiniami i diete odchudzajacą.Po skonczeniu wojny ojciec wazył 48 kg.czestowanie cukierkami to luksus po niemiecku bo na Boze Narodzenie w 1939 roku niemiecki wlasciciel polskich niewolników zagrozil że za podjadanie swiniom ziemniakow od razu załatwi wysyłke do Dachau.Jako przestrogę.Sytuacja powtarza sie jak 1939 rok.Kwitła przyjazn niemiecka z Polakami a potem essesmani brali na rozstrzal jak w rzezni.Niech ktos podwiezie do Pomelln rachunek za II wojne swiatowa.
2018-08-04 15:25:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie